Valizden 355 Metre Uzunluğunda Yılan Derisi Çıktı

İstanbul Havalimanı’nda bir valizde tam 355 metre uzunluğunda işlenmiş yılan derisi ele geçirildi. Piyasa değerinin 320 bin TL olduğu öğrenilen yılan derilerinin Suudi Arabistan Havayolları’na ait uçakla İstanbul’a geleceği öğrenilen şüphelinin valizi incelendi. Valizden çıkan yılan derileri takibin, doğruluğunu ortaya koydu.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından yürütülen takip işlemi, Suudi Arabistan Havayolları’na ait uçakla İstanbul’a geleceği tespit edilen riskli şahsın gözaltına alınmasıyla tamamlandı. X-ray cihazına geldiğinde iki valizi de cihazdan geçen ve riskli yoğunluk olduğu fark edilen valizlere el konuldu.

Valizden 355 Metre Uzunluğunda Yılan Derisi Çıktı

VALİZLERİN İÇİNDEN ÇIKANLAR ŞAŞIRTTI

Emniyet güçlerinin x-ray cihazından geçerken müdahale etmeleri ile iki valize el konuldu. İçinden işlenmiş yılan derisi çıkan valizlerin sahibinin Endonezyalı bir yolcu olduğu açıklandı. Piyasa değerinin 320 bin TL olduğu öğrenilen yılan derilerine el konulan şahıs gözaltına alındı. Toplam uzunlukları 355 metre yapan yılan derileri, dünyanın en zor bulunan derilerinden olarak biliniyor.

Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme kapsamında ticaretinin yapılması yasak olan bu derilerin kimler tarafından ticari araç olarak kullanıldığı ise araştırılıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı