adplus-dvertising

Valilik, Siyasi Parti Binası Önünde Eylem Yapılamaz Dedi

3 işçinin AK Parti binası önünde eylem yapmak istemesine Diyarbakır Valiliği, "Siyasi partilerin faaliyetlerini engeller" diyerek cevap verdi.
Takip et
Valilik, Siyasi Parti Binası Önünde Eylem Yapılamaz Dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır Valiliği, işten kovulduğu iddiasıyla AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde eylem yapmak isteyen üç işçiye izin vermedi. İzin dilekçesine gönderilen cevapta, “Siyasi partilerin faaliyetlerinin önlenmesi anayasal bir suçtur” cevabı verildi.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Ferit Aslan’ın aktardığına göre, valiliğin gerekçe yazısında şu sözler yer aldı:

“SİYASİ PARTİYE AİT FAALİYETLERİ ENGELLER”

“Söz hususu etkinliğinizi siyasi parti binası önünde yapmak istediğinizden, siyasi parti binasına giriş-çıkışları ve siyasi partiye ait faaliyetleri direkt olarak veya dolaylı olarak engelleyeceği ayrıca vatandaşların günlük hayatını aşırı ve katlanılmaz ölçüde zora sokacağı, kamu düzenini zedeleyici görüntüleri halka yansıtılarak karşıt görüşlü gruplar arasında çatışma zemini oluşturmaya yönelik provokatif eylemlere neden olabileceği ve önü alınamaz menfur olaylara sebep olabileceği, terör örgütlerine müzahir grup ve kişiler tarafından etkinliğe dahil olunarak hedefinden saptırılmaya, terör örgütlerinin propagandasına çevrilmeye çalışılabileceği düşünülmüştür”

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 2 Eylül’de başlayan oturma eylemi 25 gündür sürüyor. Eyleme İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da içlerinde olduğu bazı bakanlar anneleri ziyaret ederek destek vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.