adplus-dvertising

Vali Yılmaz: “Devletimiz yağışlardan zarar gören esnafımızın yanında”

Osmaniye’de etkili olan güçlü sağanak yağışta iş yerlerini su basan Küçük Sanayi Sitesi esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Vali Erdinç Yılmaz, “Olağanüstü bir yağış yaşadık. Bazı iş yerlerini su bastı. Zararın telafisi manasında devletimiz her zaman esnafımızın yanındadır” şeklinde konuştu.
Takip et
Vali Yılmaz: “Devletimiz yağışlardan zarar gören esnafımızın yanında”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, cuma günü akşam saatlerinde etkili olan güçlü sağanak yağışta iş yerlerini su basan Küçük Sanayi Sitesi esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretinde sağanaktan dolayı zarar gören dükkanları gezen Vali Yılmaz, esnafla da sohbet ederek hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

“Olağanüstü bir yağış yaşadık”

Zararların telafisi için devletin her zaman esnafın yanında olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, “Cuma günü gerçekleşen aşırı yağıştan en çok etkilenen yer maalesef. Olağanüstü bir yağış yaşadık. Hamdolsun can kaybımız yok. Bazı yerlerde rögar kapaklarındaki tıkanmalardan ve aşırı yağıştan dolayı burada bazı iş yerlerini su bastı. Zararlarının telafisi manasında devletimiz her zaman yanlarında, elimizden geleni yapacağız. Yapılması gereken çalışmaların tespit edilip giderilmesi manasında gayret gösteriyoruz. Belediyemiz, öbür kurumlarımız altyapının iyileştirilmesi konusunda çalışmalarını yapıyorlar” diyerek konuştu.

Yapımı devam eden alt yapı çalışmasına da değinen Vali Erdinç Yılmaz, “Osmaniye Belediyemizin yağmur suları ile alakalı altyapı çalışmaları henüz tamamlanmadı, bunun da bilinmesini istiyorum. Ara Sıra vatandaşlarımız haklı olarak, ‘Hani alt yapı yapılmıştı, neden çalışmadı’ diyorlar. Henüz o yeni yapılan sisteme geçilmedi. İnşallah onun en kısa zamanda tamamlanması yönünde arkadaşlarımız gayret gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

Öte yandan, sağanak yağışla beraber etkili olan güçlü rüzgarda evlerinin çatısı zarar gören aileyi de ziyaret eden Vali Erdinç Yılmaz, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyarette Vali Erdinç Yılmaz’a Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, AFAD Müdürü Serhat Bulut, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü İrfan Remzi Yılmaz, İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut ve Defterdar Yardımcısı Emin Temiz eşlik etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.