Vali Yerlikaya, İstanbul’da normalleşme için ilk adımı attı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bütün Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl ve Yönetim Kurulu üyeleriyle yapılan toplantıda 1 Mart’tan itibaren uygulanması beklenen kademeli normalleşmeye geçiş süreci görüşüldü.
Takip et
Vali Yerlikaya, İstanbul’da normalleşme için ilk adımı attı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kısıtlama getirilen kafe, restoran ve lokantaların ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Geçen hafta yapılan Kabine Toplantısı’nın sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Salgın önlemleriyle nedeniyle işine ara vermek mecburiyetinde kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır” şeklinde konuştu.

KAFE VE RESTORANLAR İÇİN KRİTİK ADIM

Bütün bu gelişmelerin sonrasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kafe ve restoranlar için ilk adımı attı. Vali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl ve Yönetim Kurulu üyeleriyle İstanbul’da kademeli normalleşmeye geçiş sürecinde yapılması gereken çalışmaları değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, İstanbul’da normalleşme için ilk adımı attı!

TÜRES BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA DA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Öte yandan, Bütün Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da görüşmüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Bingöl, “Başkanımıza bizim derneğin yapmış olduğunu çalışmaları anlatarak sektör hakkında bilgi verdim. Desteklerle alakalı konuştuk. En kısa sürede ayrıntıları tespit ederek restoranları açmak istiyoruz. Öte Yandan görüşmelerimiz devam ediyor. Vali Bey, Bakanlıklarla görüşüp, bir ortak paydada buluşup en kısa zamanda restoranların açılmasını bekliyoruz” diyerek konuştu.

Vali Yerlikaya, İstanbul’da normalleşme için ilk adımı attı!

MART AYINDA RESTORANLARIN AÇILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Restoranların açılışının şimdi değerlendirme aşamasında olduğunu söyleyen Bingöl, “Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Restoran ve lokantalarda uygulanacak önlemlere de dikkat çeken Bingöl, “Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Güvenilir Restoran ve Lokanta belgesi veriyoruz. Bu belgeye sahip işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir” açıklamasını yaptı.

‘RESTORAN VE LOKANTALAR EN DOĞRU NASIL AÇILIR’ KONUSUNU GÖRÜŞECEĞİZ

Bingöl, “Sayın Başkanımız ile görüştükten sonra, Sağlık Bakanlığı, Valilik ve alakalı Bakanlıklarla da ‘restoran ve lokantalar en doğru nasıl açılır’ konusunu görüşeceğiz. Beklentimiz restoran ve lokantaların mart ayında açılacağı yönünde” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.