adplus-dvertising

Vali, şehit babasını teselli etti: ‘Devletimiz intikamını aldı’

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Fırat Kalkanı bölgesinde şehit düşen Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal’ın babası Suat Otal’ı, “Devletimiz şehidimizin intikamını aldı. Tamamı imha edildi” diye teselli etmeye çalıştı.
Takip et
Vali, şehit babasını teselli etti: ‘Devletimiz intikamını aldı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından 26 Temmuz günü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’deki bir üssüne saldırı düzenlendi. Açılan taciz ateşi neticesi ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit düşen Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal’ın (24) naaşı, Gaziantep’te gerçekleştirilen törenin sonrasında memleketi Kırıkkale’ye gönderildi.

24 yaşındaki şehit Otal’ın naaşı ikindi vakti, hastane morgundan alınarak cenaze namazı için Keskin ilçesindeki Çarşı Camii’ne getirildi. İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın kıldırdığı cenaze namazının sonrasında şehit Otal, Gündoğdu Mezarlığı’nda dualar eşliğinde toprağa verildi.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, mezarlıkta gerçekleştirilen törende şehit Otal’ın babası Suat ve annesi Arzu Otal’a törende Türk bayrağı verdi. Tekbıyıkoğlu, şehit babasını “Devletimiz hemen akabinde şehidimizin intikamını aldı. Tamamı imha edildi” diye teselli etmeye çalıştı.

Garnizon ve Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş da “Bu bayrak için bu vatanımız için şehit düştü. Allah ondan razı olsun. Sonsuza kadar biz bu topraklarda yaşayacağız. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.
Cenaze törenine; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, MHP Milletvekili Halil Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Barış Cücen, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, protokol mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.