adplus-dvertising

Vali Davut Gül’den otoyoldaki atıkla ilgili açıklama

Gaziantep Valisi Davut Gül, Organize Sanayi Bölgesi’ne ait atık havuzundan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’na sızan atıkla alakalı, “Atık havuzunun taşmasıyla otoyolda oldukça fazla çamur birikti. Çok şükür ölen vatandaşımız yok” şeklinde konuştu.
Takip et
Vali Davut Gül’den otoyoldaki atıkla ilgili açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu’nun Gaziantep batı ve kuzey gişeleri arasındaki kısmına Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne ait atık havuzundaki atık bilinmeyen bir sebeple sızdı. Meydana Gelen sızma neticesi yol çift taraflı trafiğe kapatılırken, atıklar arasında mahsur kalan bir tırın sürücüsü itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Olay sonrası bölgeye gelerek inceleme yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, atığın yoldan boşaltılması için çalışmaların yoğunlaştırıldığını ve olay sebebiyle ölen kimsenin olmadığını belirtti.

“Atık havuzunun taşmasıyla otoyolda çamur birikti, çok şükür ölen vatandaşımız yok”

Olay yerinde ilgililerden bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Gül, “Atık havuzunun taşması sonucunda otoyolda oldukça fazla çamur birikmiş vaziyette. Bu sebeple otoyolda bir tır mahsur kalmıştı. Tır sürücüsü de kurtarıldı ve burada yanımızda şu an. Çok şükür sağ salim kurtarıldı. Arkadaşlarımız ve ekiplerimiz çamuru başka bir yöne akıtmak için çalışmalarına devam ediyor. Gene bildiğimiz kadarıyla bir araç takla atmış ve içerisindeki 4 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırılmış. Bunun dışında bize ulaşan herhangi bir mahsur kalan ya da ölen, yaşamını yitiren vatandaşımız yok. Çok büyük geçmiş olsun. Tüm kurumlar el birliği ile bu süreci koordineli bir biçimde çözmeye çalışıyor. Tahminimize göre 2 saate kadar olay tam manasıyla açıklığa kavuşmuş olacak. Akan atığın herhangi bir kimyasal özelliği yok” şeklinde konuştu. Öte yandan bölgedeki çalışmaların yoğunlaştığı ve bir iki saat içerisinde trafik akışının tekrar sağlanmasının amaçlandığı öğrenildi.

Vali Davut Gül’den otoyoldaki atıkla ilgili açıklama

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.