Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Hayatta kalma oyunu olarak bilinen Valheim birkaç kişiyle oynanabilmesi nedeniyle de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Görkemli kaleler inşa etmek, hayatta kalma çabası ile bir çok yönteme başvurmanız gerekiyor. Birden fazla karakter oluşturabilirsiniz. Valheim’ı arkadaşlarınızla birlikte oynamak için öncesinde sunucu kurmak için yapılması gereken bazı ayarlar var. İşte Valheim’a özel bir sunucu...
Takip et
Valheim sunucusu nasıl kurulur?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Birden fazla Valheim sunucusuna aktarılır ve yeni bir haritada sıfırdan başlamak zorunda kalmadan bir arkadaşınızın sunucusuna girmenize ve birlikte maceralara çıkmanıza olanak tanır.

İşte burada Valheim adanmış sunucuları devreye giriyor. Arkadaşlarınızın oynamadığınız zamanlarda bile atlayabileceği özel bir sunucuya PC’nizde ev sahipliği yapabilir veya sizin için 7/24 hizmet verecek bir barındırma hizmeti için ödeme yapabilirsiniz. . İyi haber şu ki, her iki durumda da sıfırdan başlamanız gerekmiyor – kaydetme dosyanızı yeni Valheim sunucunuza aktarırken size yol göstereceğiz.

Valheim’da özel bir sunucu kurmak için, önce Valheim Dedicated Sunucusunu indirmelisiniz – buna Steam kitaplığınızdan sağ üst köşedeki ‘Araçlar’ı seçerek erişilebilir.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Bu sunucuyu çalıştırmadan önce bazı bilgileri düzenlemeniz gerekir. Kitaplığınızda Valheim Dedicated Server’a sağ tıklayın ve ardından ‘Yönet’e ve’ Yerel dosyalara gözat’a gidin. Bu, bilgisayarınızda Valheim Dedicated Server adlı bir klasör açacaktır. ‘Start_headless_server.bat’ ile uğraşmaya başlamadan önce yedek olarak bir kopyasını oluşturun.

Dosyayı Not Defteri’nde açmak için ‘start_headless_server.bat’a sağ tıklayın ve’ Düzenle’ye tıklayın. ‘Valheim_server’ ile başlayan satır, sunucu bilgilerimizi özelleştirebileceğimiz yerdir.

-name “Sunucum” – ‘Sunucum’u Sunucu listesinde görünmesini istediğiniz adla değiştirin.
-port 2456 – bu, internete erişecek olan Porttur. Sunucunun internet ile bu şekilde iletişim kurmasına izin vermek için yönlendiricinizde Port Yönlendirmeyi kurmanız gerekir.
-dünya “Adanmış” – bu, barındırılacak dünyanın adıdır. Bilgisayarınızda barındırmak istediğiniz bir dünyanız zaten varsa, adını buraya girin – aksi takdirde yeni bir tane oluşturulur.
-parola “gizli” – bu, sunucunuzun şifresidir. Muhtemelen bunu değiştirmek istersiniz, yoksa içeri girip yaban mersini çalabiliriz.
-savedir [PATH] – Valheim’a barındırılan dünyalarınızı nerede depolayacağını söylemek için bunu ekleyebilirsiniz. Windows için varsayılan% USERPROFILE% AppData LocalLow IronGate Valheim’dır.
Dosyanızı kaydedin (ve yedekleyin) – şimdi onu başlatmaya hazırsınız. Valheim Dedicated Server’ı başlatın – güvenlik duvarınızı geçmesine izin vermeniz gerekebilir – ve ‘Oyun sunucusu bağlandı’ mesajını gördüğünüzde, her şey çalışıyor ve çalışıyor.

Sunucuyu durdurmak için komut penceresinde CTRL + C tuşlarına basın. Görünüşe göre, pencereyi kapatarak çıkarsanız, sunucu arka planda yürümeye devam edebilir – istediğinizi değil.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Valheim sunucusuna nasıl bağlanılır?

Valheim sunucunuz çalıştıktan sonra, onu Steam’deki Favorilerinize ekleyebilir ve oradan Valheim’ı başlatabilirsiniz. Steam pencerenizin üst kısmında ‘Görüntüle’yi ve ardından’ Sunucular’ı tıklayın – ‘Sık Kullanılanlar’ sekmesinde, sağ alt köşedeki ‘Sunucu Ekle’yi tıklayın.

Sunucuyu kendiniz barındırıyorsanız veya ana bilgisayarın ev ağındaysanız, dahili IP adresinizi ve ardından iki nokta üst üste işareti ve kurulum sırasında kullanmayı seçtiğiniz bağlantı noktasını gireceksiniz – bu 192.168.1.7 gibi bir şey olacaktır. : 2456. Yapabilirsin dahili IP adresinizi bulun Komut İstemi’ne ipconfig yazarak.

Farklı bir ev ağındaki arkadaşlarınız, Google’a ‘ip’im nedir’ yazarak bulabileceğiniz harici IP adresinize ihtiyaç duyacaktır. Bunu bağlantı noktası numaranızla birlikte kullanacaklar.

Üçüncü şahıs barındırma için ödeme yaptıysanız, size aynı şekilde Steam Favorilerinize girdiğiniz bir IP adresi ve şifre sağlayacaktır.

Valheim sunucunuz cevap vermiyorsa, sekmeleri değiştirerek Steam sunucu sayfanızı yenileyebilirsiniz – Steam’in sunucuyu kaydettirmesi için kısa bir süre beklemeniz gerekebilir. Sunucu yöneticisi olarak, aşağıdaki metin dosyalarına Steam Kimlikleri ekleyerek izinleri ayarlayabilirsiniz:

Bir adam kazanın üzerinde yemek pişirirken, Valheim’da bir kadın masada oturuyor

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Valheim tasarrufunuzu bir sunucuya nasıl aktarabilirsiniz?

Siz ve Viking arkadaşlarınız bir Valheim dünyasında zaten ilerleme kaydettiyseniz ve onu yeni sunucunuza yüklemek istiyorsanız, iyi haber – bu tamamen mümkün.

Sahip olduğunuz bir dünyayı barındırıyorsanız, start_headless_server.bat içindeki -world değerini o dünyanın adı ile değiştirmeniz yeterlidir.

Bir arkadaşınızın dünyasına ev sahipliği yapmak istiyorsanız, ondan size .db ve .fwl dosyalarını Valheim Worlds klasöründen (AppData LocalLow IronGate Valheim worlds adresinde bulunabilir) göndermelerini ve ardından bunları Valheim Dünyalarınıza kaydetmelerini isteyin. klasörüne gidin, ardından yukarıdaki talimatları izleyin.

Kaydınızı üçüncü taraf bir sunucuya yüklemek istiyorsanız, bunları Filezilla gibi bir FTP yazılımı kullanarak yüklemeniz gerekir. Sunucunuzun kimlik bilgilerini kullanarak oturum açtıktan sonra, yerel “Dünyalar” klasörünüzü sunucunun “Kaydet” klasörüne yükleyin.

Arkadaşınız size ev sahipliği yapmak için bir dünya gönderiyorsa, sunucuya yüklemeden önce .db ve .fwl dosyalarını Valheim Worlds klasörünüze kopyalamanız gerekir – bunları doğrudan indirilenler klasörünüzden yüklerseniz çalışmaz.

Umarım, Valheim özel sunucunuz şimdi çalışıyor ve vahşi doğada arkadaşlarınızla birlikte koşabilirsiniz. Valheim bronz, güçlü olmak Valheim silahlarıve destansı üsler inşa edin

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Bu adımlarla da sunucu sorununu çözebilirsiniz.

Adım 1: Valheim’ı açıp bir karakter seçin ya da yaratın,
Adım 2: “Start” tuşuna tıklayın,
Adım 3: Yeni bir dünya yaratmak için “New” seçeneğine tıklayın,
Adım 4: Yarattığınız dünyayı seçerek “Start Server” seçeneğini işaretleyin,
Yarattığınız dünyayı herkesin görmesini istiyorsanız “Community Server” seçeneğini de işaretleyin.
Adım 5: Bir şifre belirleyin ve “Start” tuşuna basın,
Adım 6: Dünyanıza katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinden katılabilecekler.

Adım 1: Valheim’ı açıp bir karakter seçin ya da yaratın:
Steam’in içinden ya da oluşturulan kısayol üzerinden Valheim’ı açarak işlemlere başlıyoruz. Sonrasında “Start Game” seçeneğine tıklayarak karakter yaratabileceğimiz ekrana geçeceğiz. Açılan sayfada yeni bir karakter yaratmak için sağ altta yer alan “New” tuşuna tıklıyoruz. Karakter özelleştirmelerimizi de yaparak “Done” tuşuna tıklayınca karakterimiz yaratılmış olacak.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Adım 2: Start tuşuna tıklayın:
Karakterimizi yaratma işlemini tamamladıktan sonra oyun bizi bir önceki menüye gönderecek. Burada yeni bir dünya yaratmak için “Start” tuşuna tıklamamız gerekiyor.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Sonrasında dünyamızı özelleştirmeye ve sunucu kurmaya başlayacağız.

Adım 3: Yeni bir dünya yaratmak için “New” seçeneğine tıklayın:
Sunucu kurmaya yeni bir dünya yaratarak başlıyoruz.

“Start” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ilk ekranda “New” tuşuna tıklayarak dünyamızın ismini ve dünyamızın şeklini belirleyecek olan “Seed” bilgisini girerek “Done” tuşuna tıklıyoruz. Seed için endişelenmenize gerek yok. Çünkü oyun kendi kendine normal bir dünya “seed”i oluşturuyor. Elle seed yazmanın tek farkı dünyanın şeklini belirlemek. Genellikle ‘speedrun’ yapmak isteyenler başvuruyor.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Adım 4: Yarattığınız dünyayı seçerek “Start Server” seçeneğini işaretleyin:
Gerekli bilgileri girip dünyamızı oluşturduktan sonra oyuna girmeden önce yapmamız gereken son bir ayar var. Oyunun yarattığımız dünyayı bir sunucu olarak görmesi için işaretlemeli seçeneklerden biri olan “Start Server” seçeneğini işaretliyoruz. Eğer yarattığımız dünyayı herkesin görebileceği bir şekilde sunmak istiyorsak aynı zamanda “Community Server” seçeneğini de işaretlememiz gerekiyor.

Aksi takdirde yalnızca arkadaşlarınız oyuna girebilecek.

Adım 5: Bir şifre belirleyin ve “Start” tuşuna basın:
Artık insanların da katılabileceği bir oyun başlatmadan önceki son adımdayız. Bu aşamada bir şifre belirlememiz gerekiyor. “Community Server” seçeneğini işaretlemediysek bile bir şifre belirlemeliyiz. Aksi takdirde Steam’de arkadaşımız olan herhangi biri Valheim’a sahipse yarattığımız dünyaya istediği gibi girme hakkına sahip olacak.

Şifreyi de belirledikten sonra “Start” tuşuna basarak dünyayı insanlara açık bir şekilde başlatabileceğiz.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

Adım 6: Valheim dünyanıza katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinden katılabilecekler:
Oyunu başlattıktan sonra önceki adımlarda yaptığımız ayarlara göre ya herkes ya da sadece arkadaşlarımız yarattığımız dünyayı “Join Game” sekmesi üzerinden görebilecekler. Katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinde yarattığımız dünyanın üzerine tıklayıp sağ altta yer alan “Connect” seçeneğine tıklamalılar. Sonrasında uzun soluklu Viking macerasına arkadaşlarımızla birlikte başlayabiliyoruz. Valheim’ı arkadaşlarımızla birlikte oynamak için bir sunucu nasıl açılır sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın burada sonuna geliyoruz. Eğer maceranız sırasında zorlanmamak adına tavsiyelere ihtiyacınız varsa Valheim taktikleri verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Dilerseniz de Valheim benzeri oyunları ve Valheim’ın sistem gereksinimlerini paylaştığımız yazılarımıza göz atabilir, eğer oyunu oynadıysanız da rekor üstüne rekor kıran Valheim hakkında fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.