Vakıfbank Kredi Faizlerini Tekrar Düşürdü

Vakıfbank geçtiğimiz ay 425 baz faiz indirimi yapan Merkez Bankası’nın bu kararının ardından faiz indirimine gitmişti. Vakıfbank bugün tekrardan bir faiz indirimine giderek maaş işçilerine 1,45 normal müşterilere 1,55 oranında bireysel ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sundu.

Merkez Bankası’nın yaptığı 425 baz faiz indirimin ardından bütün bankalarda yaşanan faiz indiriminde ikinci dalga Vakıfbank’la başladı. Normal şartlarda 1,49’dan maaş müşterisine, 1,59’dan normal müşterilerine kredi veren banka, aldığı indirim kararıyla bu oranları maaş müşterisi için 1,45, normal müşteriler için ise 1,55 yaptı.

60 aya kadar kullanılabilecek olan bireysel ihtiyaç kredisi, kredi kullanmak isteyen vatandaşlara belirli sicil şartını sağlamalarının ardından verilebilecek.

EKONOMİYE, MAKSİMUM KATKIYI YAPACAĞIZ

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. Bu katkının halkın ihtiyaçlarını gidermede en hızlı ve en etkin şekilde vatandaşlarımızın hayatına gireceğini söyledi.

Merkez Bankası’nın yaptığı 425 baz faiz indiriminin borçlanma maliyetlerinde düşüşe sebep olmasının olumlu sonuçlarını halka yansıtmaya devam edeceklerini söyleyen Üstünsalih, ”Ülkemizin, her geçen gün daha da iyiye giden ekonomisine en yüksek katkıyı sunmak için elimizden geleni yapacağız dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı