adplus-dvertising

Vaka sayılarındaki artış sonrası ilk kısıtlama haberi geldi!

Koronavirüs vakalarının en çok arttığı şehirler arasında yer verilen Eskişehir’de saat 23:59’dan sonra konaklama tesisleri ve yeme ­içme yerlerinde müzik yayınları ile nikah ve düğünlerde canlı müzik yapılması yasaklandı.
Takip et
Vaka sayılarındaki artış sonrası ilk kısıtlama haberi geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan omicron varyantı Eskişehir’de de arttı. Vakaların artması neticesi Valilik yeni bir kısıtlama kararı aldı.

VALİLİKTEN KISITLAMA KARARI

Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakalarının artmasının sonrasında toplandı. Toplantıda alınan kararlar, valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, “Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda; yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00’e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00’e kadar yapılmasına karar verildi” dendi.Vaka sayılarındaki artış sonrası ilk kısıtlama haberi geldi!

ESKİŞEHİR TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ ESNADA

Eskişehir’de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85,2’ye yükselirken, vaka oranı önceki haftaya göre 100 bin kişide 91,72 artışla 427,42’ye çıktı. Türkiye’de en çok vaka artışı görülen 3’üncü il olan şehirde, koronavirüs testi yaptırmak isteyenler hastanelerde uzun kuyruklar yaratıyor. İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin araştırmalarında, vaka artışlarının sosyal hareketliliğin yanı sıra kapalı ortamlarda uzun süre kalınmasından ve kişisel önlemlerin de azaltılmasından kaynaklandığı belirlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.