Vahap Munyar ve Gülse Birsel’den Sonra Ayşe Arman da İstifa Etti

50 kişiyi işten çıkaran Hürriyet gazetesinde Vahap Munyar ve Gülse Birsel'in ardından Ayşe Arman da istifa etti.

Hürriyet gazetesi, geride bıraktığımız çarşamba günü çok sayıda personelini işten atmıştı. Çarşamba günü mektupla paylaşılan tebligatlarla başlayan işten atma süreci perşembe günü de sürdü.


Gazete yaklaşık 50 personeli ile iş akdini feshetti.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar işten atmalara tepki olarak noter aracılığı ile gazetesine istifa ettiğini haber verirken, yazar Gürsel Birsel de Twitter üstünden istifa ettiğini açıkladı.

AYŞE ARMAN DA İSTİFA ETTİ

Hürriyet yazarı Ayşe Arman da gazeteden istifa ettiğini Instagram sayfasından açıkladı. Arman paylaşımında, “27 senedir pazar röportajları gerçekleştiriyorum. Artık gazeteden değil, buradan yayınlayacağım. Hürriyet sona erdi, sevdiğim işi yapmaya devam. Tabii ki üzgünüm. 27 sene, Ömer’le ilişkimden uzun. Resmen bir hayat. Çok güzel günlerim oldu. Hürriyet’te doğdum fakat yaşamayı sürdüremeyeceğimi görüyorum. Yasımı kendi içimde yaşıyordum, fakat o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam gerekti. Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter üzerinden aramızdaki sözleşmeyi feshettiğimi açıklayan bir ihtarname gönderdim. İstifa ettim yani” sözlerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı