adplus-dvertising

Uzman öğretmenlik sınavı giriş belgesi sorgulama- Uzman Öğretmenlik sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan uzman öğretmenlik sınavı için heyecan artmaya başladı. Sınava sayılı günler kala adaylar arayışa geçti. Kimi aday sınav yerini öğrenmek isterken kimi aday ise sınav tarihi ve saati hakkında bilgi almak istiyor. Peki uzman öğretmenlik sınavı giriş belgesi yayımlandı mı? Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, saat kaçta uygulanacak?
Takip et
Uzman öğretmenlik sınavı giriş belgesi sorgulama- Uzman Öğretmenlik sınav sonucu ne zaman açıklanacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

26 Eylül – 3 Ekim Tarihleri arasında tamamlanan uzman öğretmenlik sınavı başvuru işlemleri ardından bugünlerde sınav giriş belgesi ve sınav tarihi ve saati araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı konuya ilişkin merak edilen tüm soruları yanıtladı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı sınav giriş belgesi 14 Kasım 2022 tarihinde MEB’de yayımlanacak.

Hala sınav giriş bilgileri ekranı açılmadı fakat gün içerisinde açılacak http://www.meb.gov.tr adresinden sorgulayabilirsiniz.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

Yukarıdaki yöntem dışında e-devlet üzerinden de sınav giriş yerinizi sorgulayabilirsiniz.

e-devlet giriş yapın

MEB sınav yeri sorgulama şeklinde arayın.

Modüle tıklayın.

Tarih seçin ve MEB sınav giriş yerleriniz listelenecektir.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için ayrı ayrı olmak üzere Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 19 Kasım 2022 Cumartesi günü 81 ilde yapılacaktır.

Uzman öğretmenlik sınavı giriş belgesi sorgulama- Uzman Öğretmenlik sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 150 dakika olarak uygulanacaktır. Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınacak ve bu adaylara ek süre verilmeyecektir. Sınav güvenliğinin sağlanması için sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan sınav salonu terk edilmeyecektir. Sınav bitimine 15 dakika kala hiçbir aday sınav salonundan çıkmayacaktır.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak..

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 19 Kasım 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

SERTİFİKALAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.