Uzman çavuş yalanıyla sosyal medyada cinsel istismar

Kendisini uzman çavuş yalanıyla tanıtan Burak Özdemir, 42 kadının Facebook, Instagram ve e-mail hesabını ele geçirdi. Ulaştığı kadınların kiminden çıplak fotoğraf isteyen, kimisiyle zorla birlikte olan sahte uzman çavuş, kadınlardan birinin dikkatiyle yakayı ele verdi.

İstanbul’da üniversite okuyan M.S.’ye (25) 16 Eylül 2018’de lise arkadaşı S.B. isimli kişinin Facebook hesabı üstünden mesaj geldi: “Senden hoşlanan birisi var. Kendisi sosyal medya kullanmadığı için benden rica etti. Facebook şifremi verdim, o seni arayacak” şeklinde konuştu. M.S. beklemeye başladı. Dakikalar sonra M.S., Messenger’ın sesli arama uygulaması üstünden arandı. M.S. arayan kişiye kim olduğunu sordu. “Kimlerle yattığını biliyorum, sevgilin var mı” diyerek konuşan kişiye M.S. tepki gösterdi. “Senin kimlerle yatıp kalktığına dair videoları babana göndereceğim” diyen kişi S.B.’nin telefon rehberindeki bazı numaraları peşi sıra söylemeye başladı. M.S. korkuyla arayan kişiye, Facebook şifresini ve telefon numarasını verdi. Epilepsi hastası M.S. geçirdiği kriz sonrası S.B.’yi arayarak vaziyeti anlattı. S.B. Facebook hesabının ele geçirildiğini belirtti.

SOĞUKKANLI DAVRANDI

M.S.’nin hesabını ele geçiren kişi bu defa S.G. adlı başka bir kadına ulaştı. Aynı taktikle S.G.’ye yaklaşan bu kişi, kendisine son kullandığı numarayı belirtti. Paniğe kapılmayan S.G. görüşmeye devam etti ve kendisine fotoğrafını göndermesini istedi. S.G. elde ettiği bilgiler üstüne M.S.’ye Instagram üstünden ulaştı ve vaziyeti anlattı. M.S. hesabını ele geçiren ve arkadaş listesindeki birçok kadını da taciz eden kişinin Burak Özdemir (26) olduğunu tespit etti. M.S., Özdemir ile ilgili Muğla Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özdemir ile ilgili ‘tehdit’, ‘şantaj’ ve ‘kişisel verilerin ele geçirilmesi’ suçlarından Ortaca 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

SAVCIYI ŞİKÂYET ETTİ

M.S.’nin avukatlığını yapan İzmir Barosu’na mensup avukat Serhat Deniz Çelikkaya da Özdemir’in kendisine iftira attığı gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Ayrıca Özdemir’in, ile ilgili dava açılmasına sebep olan savcılara yönelik de CİMER’e ve HSK’ya şikâyette bulunduğu anlaşıldı. Özdemir verdiği ifadelerde özetle şu savunmayı yaptı: “Benim bu konularla hiçbir alakam ve ilgim yok. Telefon numaralarım birileri tarafından Facebook’ta paylaşılmış. Hakkımda şantajdan 25 suç kaydı var. Bunların tamamı sosyal medya üstünden numaramın paylaşılması neticesi oldu. Benim sosyal medya hesabım yok, evimizde internet yok. Birileri bana oyun oynuyor.”

YÖNTEM HEP AYNI

Özdemir’in 40 kadını daha mağdur ettiği öğrenildi. Antalya’da F.A.’yı şantajla otele götürdüğü ve zorla beraber olduğu tespit edildi. Adana’da yaşayan R.R.K. (24) Özdemir’in, arkadaşının Facebook hesabı üstünden ulaştığını ve şantaj yaptığını anlattı. Fakat soruşturmalarda kanıt yetersizliğinden takipsizlik kararı verildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı