Uzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacak

ABD’deki Voyager İstasyonu, dünyanın ilk uzay oteli için harekete geçti. Dünyanın alçak yörüngesinde 2025’te inşa edilecek olan otel, 2027 senesinde konuklarını ağırlayacak. 400 kişi kapasiteli otel, spor salonundan spa’ya kadar her şeye sahip olacak.
Takip et
Uzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika’da bulunan The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu, dünyanın ilk uzay oteli için harekete geçti. Dünyanın alçak yörüngesinde 2025’te inşa edilecek olan otel, 2027 senesinde konuklarını ağırlayacak.

Uzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacak

İÇİNDE SPA’DAN SPOR SALONUNA KADAR HER ŞEY YER ALACAK

Büyük bir daire biçiminde olacak olan uzay istasyonu, Ay’ın yüzeyindeki gibi yer çekimi yaratması için devamlı dönecek. Dünya etrafındaki yolculuğunu 90 dakikada bir tamamlayacak olan otel, 400 kişi kapasiteli olacak. Öte yandan firma, konu hakkında olarak yaptığı açıklamada, otelin sinema, seyir ve spor salonu, bar, spa ve restoran olmak üzerebir cruise gemisi içinde bulunan her şeye sahip olacağı söylendi.

Uzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacak

“YENİ BİR UZAY ENDÜSTRİSİ DOĞACAK”

Bununla beraber otelde öte yandan NASA ve ESA gibi uzay incelemeleri kuruluşları ile hükümetlere kiralanacak ya da satılacak 20×12 ebatında 24 modül de yer alacak. Aynı zamanda kişiler için de satın alabilecekleri modüller eklenecek. Böylece otel hem bireysel kullanım için hem de astronotların dahil eğitim alacağı resmi kullanım için mühim bir merkez haline gelecek. Öbür yandan Gateway Foundation kurucusu John Blincow ise yaptığı açıklamada, “Bu bir sonraki sanayi devrimi olacak ve yeni bir uzay endüstrisi doğacak.” şeklinde konuştu.

Uzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacakUzayda inşa edilecek ilk otel, konuklarını 2027 yılında ağırlayacak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.