Uzaya Giden İlk Türk Olmak İsteyen Ahu Aysal Mahkemelik Oldu

Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal’ın eski eşi turizmci Ahu Aysal’ın uzay macerası mahkemede bitti.

Snob Magazin’in haberine göre, Turizmci Ahu Aysal 2008 yılında uzay turizmi amacı ile kurulan Space Expeditions (XCOR) adlı bir şirkete 100 bin dolar ödedi ve bilet aldı. Uzaya giden ilk Türk olmak isteyen Aysal, yaptığı açıklamada firmayı mahkemeye verdiğini söyledi.

Uzay yolculuğu için 100 bin dolar ödeyen Aysal, ilk önce projenin 2017 yılına ertelendiği haberini aldı. Bunun üzerine şirketten herhangi bir bildirim gelmedi ve Ahu Aysal da avukatları aracılığı ile şirkete dava açtı. İki ay önce dava açmak zorunda kaldığını belirten turizmci, “Avukatlarıma talimat verdim. 10 yıl önce 100 bin dolar ödediğimiz Hollandalı şirkete paramızı iade etmeleri için dava açtık.” dedi.

“UZAYA GİTMEYİ ÇOK İSTEDİM”

Yakın zamanda davanın sonuçlanmasını uman Aysal, bu olaydan sıkıldığını avukatlarına söylediği söz ile belirtti. Avukatlarına, “Davayı kazanın 50 bin dolar siz alın 50 bin doları da benim olsun.” dediğini belirten Ahu Aysal, “Çok sıkıldım yalanlarından. Çok istemiştim uzaya gitmek ama kısmet değilmiş. Bu yolculuğun olmamasının tek nedini sahtekarlık olması bence. Beni kandırdılar. Buradaki turizm şirketi sahibi arkadaşıma güvendiğim için böyle bir yolculuğa giriştim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı