adplus-dvertising

Uyuyan köpeği ezdi, arkasına bile bakmadı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yolda uyuyan köpeği ezen şoför arkasına bile bakmadan yoluna devam etti. Köpeğin acı havlamalarını duyan mahalleli yardıma koşarken, o dakikalar güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Uyuyan köpeği ezdi, arkasına bile bakmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aziziye Mahallesi 359. Sokak üstünde gece saatlerinde yaşanan olayda, Derya Akol ve Taner Akol tarafından sahiplenilen sokak köpeği Dolly sokakta uyuduğu esnada araç üzerinden geçerek ezdi. Şoför arkasına bile bakmadan yoluna devam ederken, köpeğin acı acı havlamaları üstüne mahalle sakinleri dışarı çıktı. Vatandaşlar ne yapacağını bilemezken köpek, can havliyle bölgeden uzaklaştı. Sahipleri tarafından parkta bulunan köpek, veteriner hekim tarafından tedavi edildi.

Sürücünü vurdumduymazlığı güvenlik kamerasına yansıdı

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, aracın köpeğin üstünden geçmesi, köpeğin can havliyle kalkması, havlamaları duyan mahalle sakinlerinin ise dışarı çıkması yer alıyor.

“İçim yandı”

Sahiplendiği köpeğin başına gelenleri öğrenince üzüldüğünü aktaran Derya Akol, “Biz, köpekler kendi aralarında havlıyor diyerek dışarı çıkmadık. Sonra eşim sabah çıktığında köpeği bulamayınca yakınlardaki parkta görmüş, kalçası parçalanmış halde. Gece komşular veteriner hekimi aramışlar bulamamışlar. Uykusunda ağladı, kapının önüne getirdik şuanda yanımızda duruyor. Ciğerim yandı, içim yandı, ağzımda yaralar çıktı. İnşallah plakayı buluruz, bulursak eğer seneler da sürse ben bunun davasını açacağım, peşini bırakmayacağım” şeklinde konuştu.

“Yavrucağa vuruyor, o görüntüyü görünce çok kötü olduk”

Köpeği parkta yaralı halde bulan Taner Akol, “Bulduğumda sol arka bacağında yara vardı. Elletmiyordu kendisini, eve döndüm ve tasma ile ağızlık almaya geldim. Evden çıktığımda kapıya kadar gelmişti, çünkü bize çok bağlıydı. Aldığımız gibi veteriner hekime götürdük, vaziyeti ağırmış yani dışardan görünenden daha ağırmış. Biz önce buradaki isteksizlik nedeniyle gayrı ihtiyari olarak dayak yediğini düşündük, esas olayı bilmiyorduk. Ardından hayvanla ilgilendik daha ardından karakola giderek beyanda bulunduk. Yavrucağa vuruyor, o görüntüyü görünce çok kötü olduk. İkimiz de uyuyamadık zaten eşimin ağzında yaralar çıktı” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.