adplus-dvertising

Uyuşturucu operasyonunda, dövme yaptırırken yakalandı

Kocaeli’de uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan sanıkların yargılanmasına başlandı. Duruşmada sanık, dövme yaptırmak için gittiği yerde polis ekiplerince baskın yediklerini, fakat uyuşturucuyla alakası olmadığını belirtti.
Takip et
Uyuşturucu operasyonunda, dövme yaptırırken yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de polis ekipleri, bazı şahısların uyuşturucu ticareti yaptığını ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, eş zamanlı olarak bir iş yeri ve bir ikamete operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 2 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyette ifadeleri alınan sanıklardan A.Ş.Ö. tutuklanırken, O.G. adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

“Dövme yaptırdığım esnada polisler iş yerine baskın yaptı”

“Uyuşturucu ticareti yapma yahut sağlama” suçundan yargılanan sanıkların duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başladı. Duruşmaya tutuklu sanık A.Ş.Ö., tutuksuz sanık O.G., tanık ve sanık avukatları katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen tutuksuz sanık O.G., “Daha önce uyuşturucu içiyordum, fakat şu an içmiyorum. Uzun süre dövme yapmayı düşünüyordum A.Ş.Ö.’yü arayarak dövme yaptırmak istediğimi söyledim. Kendisi çok güzel yapamadığı için indirimli bir biçimde arkadaşına yaptırdı. Dövme yaptırdığım esnada polisler iş yerine baskın yaptı. Benim üzerimde uyuşturucu çıkmadı, kimseye de aracılık etmedim, suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

“Bin TL’ye uyuşturucu siparişi verdim”

Olay tarihini anlatan tutuklu sanık A.Ş.Ö., “Ben dövme işiyle uğraşıyorum. Uyuşturucu madde kullanıyorum, fakat satmıyorum. O.G. benim ağabeyim sayılır. Kendisi bana dövme yaptırmak istediğini söyleyince kendisini bir arkadaşıma yönlendirdim. O.G.’nin arkadaşı R.S. ile olaydan 2 günce önce tanıştım. R.S. bana İstanbul’dan uyuşturucu maddesi alacağını belirtti, ben de bin TL’ye sipariş verdim. Daha sonra siparişimi getirdi, biraz evde oturduk ve gitti. 45 dakika sonra ben de ikametten ayrıldım. Zemin katta polisler beni gözaltına aldı. Polislere R.S.’nin bana getirdiği maddeleri verdim. Olay böyle gerçekleşmiştir. Suçlamaları kabul etmiyorum, 6 aydır tutukluyum, tahliyemi istiyorum” diyerek konuştu.

“Ben yalnızca içiciyim”

Olaya ilişkin ifade veren tanık R.S., “Ben uyuşturucu madde kullanıyorum ama sanıkların kullanıp kullanmadığını bilmiyordum. Olay günü sokakta O.G.’yi gördüm. A.Ş.Ö.’nün cezaevinden çıkması nedeniyle O.G.’den telefon numarasını istedim ve kendisiyle görüştüm. A.Ş.Ö.’nün evinde buluştuk, ben uyuşturucunun etkisindeyim, bayağı kötüydüm. A.Ş.Ö. uyuşturucu içti, ben de istedim fakat bana vermedi. Kendisi mutfağa gidince ben de koltuğun üzerinde uyuşturucuyu alarak dışarı çıktım, o arada polis beni gözaltına aldı. Ben yalnızca içiciyim” dedi. Mahkeme heyeti, A.Ş.Ö.’nun tutukluluğun devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.