Uyuşturucu doktoru polis operasyonuyla yakalandı

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucu dünyasında ‘doktor’ diyerek tanınan İranlı S.M.M.’nin Türkiye’ye geleceği istihbaratını aldı.
Takip et
Uyuşturucu doktoru polis operasyonuyla yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

S.M.M. 1 Eylül’de İran’dan İstanbul Havaalanı’na geldi ve doğruca Kumburgaz’daki bir villaya yerleşti. Bütün süreç polisin takibindeydi. Polisler ertesi gün villanın karşısındaki inşaatta işçi olarak işbaşı yaptı. Villadaki her hareket saniye saniye kaydedildi. Giren çıkan bütün araçlar takibe alındı.

ARABAYI DURDURDULAR

21 Eylül günü uyuşturucu taşıdığı düşünülen bir araba villadan çıkarak Sarıyer’e gitti. Takipteki polisler arabası Sarıyer’de durdurarak aradı. Arabanın bagajından 17 kilogram metamfetamin çıktı.

Uyuşturucunun Kumburgaz’daki villada üretildiği tespit edildi. Bu operasyonun sonrasında villadakilerin dikkatini çekmemek için inşaat işçisi kılığındaki polislerin nöbet değişimleri yapılmadı. Polisler uyumadan villayı takibi sürdürdü.

Önceki gün villadan çıkış yapan beyaz renkli bir arabaya operasyon yapıldı. Arabadaki iki kişi kıskıvrak yakalanırken, 17 kilo 300 gram metamfetamin ele geçirildi.

Uyuşturucu doktoru polis operasyonuyla yakalandı

VİLLA DEĞİL İMALATHANE

Arabanın sonrasında villaya giren polisler 175 kilo 690 gram sıvı metamfetamin, uyuşturucu yapımında kullanılan 9 kilo 840 gram asit ve 2 hassas terazi ele geçirdi. Villadaki iki kişi daha gözaltına alındı. Bu sene İstabul’da tek seferde en yüksek metamfetaminin ele geçirildiği operasyonla alakalı yakalanan yabancı uyruklu 5 şüpheli de tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.