adplus-dvertising

Uyuşturucu baronu Pablo Escobar yakalandı! Örgütü çökertildi…

İspanya Ulusal Polisi, ülkenin “Pablo Escobar”ı olarak anılan uyuşturucu madde kaçakçısının yakalandığını ve örgütün çökertildiğini duyurdu.
Takip et
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar yakalandı! Örgütü çökertildi…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Polis Teşkilatı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İspanya’nın en önde gelen eroin kaçakçısı”olarak bilinen ve Toledo şehri yakınlarında otomobiline benzin aldığı esnada gerçekleştirilen operasyonda yakalanan kişinin, Hollanda’dan getirttiği uyuşturucuları Madrid başta olmak üzere ülkenin farklı bölgelerine dağıttığı bildirildi.

Açıklamada, zanlının kaldığı evde yapılan aramalarda, 55 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği ve bunun son senelerdeki en büyük operasyon olduğu ifade edildi.

SON SENELERIN EN BÜYÜK OPERASYONU

Dünyaca meşhur Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’a atfen, ülkede “İspanya’nın Pablo Escobar’ı” olarak tanınan söz konusu kişinin, “Felçli lakaplı bir Türk vatandaşı tarafından yönetilen uluslararası uyuşturucu kaçakçısı örgütle yakından bağlantılı olduğu” söylendi.

Açıklamada, İspanyol suç örgütü elebaşının, uyuşturucu sevkiyatını organize etmek için geçen temmuz ve eylül aylarında İstanbul’a giderek görüşmeler yaptığı da kaydedildi.

Öbür yandan örgütün alt kademesinde dağıtımcı olarak çalışan evli bir çiftin de geçen kasımda Madrid’de otoyolda polis ekiplerince durdurulduğu bildirilen açıklamada, toplam 5 kilogram olan uyuşturucu paketlerini otomobilin penceresinden atarak kaçmaya çalışan çiftin uzun süren kovalamacanın sonrasında yakalandığı aktarıldı.

Açıklamada, farklı dönemlerde gerçekleşen ve 51 bin avrodan fazla nakit para, 12 lüks araba, 1 motosiklet, mücevher, silah ve çok sayıda uyuşturucu paketinin ele geçirildiği operasyonların sonrasında örgütün çökertildiği, toplamda 3’ü kadın 10 kişinin yakalandığı ve bunlardan 8’inin tutuklandığı duyuruldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.