‘Uygun Fiyata Altın’ Yalanıyla Koca Şehri Kandırdı!

Bir işletmeci, uygun fiyata altın vereceğini söyleyip dükkanını süsletti. Konya'daki meslektaşlarından kilolarca ödünç ziynet eşyası alan adam kayıplara karıştı.
Takip et
‘Uygun Fiyata Altın’ Yalanıyla Koca Şehri Kandırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gün geçmiyor ki ülkemizde akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık hikayesi yaşanmasın. Okuyanların ağzını açık bırakan son olay Konya’da yaşandı. Meslektaşlarının aksine uygun fiyata mal satacağını duyuran ve bununla ilgili reklam afişleriyle dükkanını süsleten bir kuyumcu senaryosunu profesyonel şekilde ilerletti.

Piyasadan daha düşük fiyata altın alabileceğini düşünen onlarca kişi bu adama altınlarını emanet etti. Kendisine olan ilgi her geçen gün daha da artından dolandırıcı kampanyayı uzattığını duyurdu. Dükkanındaki şovu geliştiren dolandırıcı semazen bile getirdi. Şehirde büyük bir efsane haline gelen adama onlarca kilosunu emanet eden komşu esnaflar şoku yaşadı. 23 Temmuz günü sabah saatlerinde, açılması gereken saatte dükkan açılmayınca kuşkulanmalar başladı.

KARDEŞİNİ DE ÇARPMIŞ

Bir kişi dolandırıcıyı cep telefonundan aradı ancak telefon kapalıydı. Bunun üzerine yan dükkanın kameraları incelendi. Dolandırıcının gece saatlerinde dükkana geldi ve iki bavulla hızla uzaklaştığı görüldü. Öz kardeşini de dolandıran adamın onun üzerine de 300 bin lira banka kredisi çektiği öğrenildi. Mallarını bu dolandırıcıya kaptıran esnaf ile parasına para katmak isteyen ve dolandırıcıya güvenip parasını emanet eden mağdur vatandaşlar şimdi her yerde dolandırıcıyı arıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.