adplus-dvertising

Uygulama otelinin yanan odaları görüntülendi

Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler mahallesinde çam ağacının dalının koparak elektrik tellerinin üstüne düşmesi sonrası tellerin birbirine teması ile başlayan orman yangını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Otelcilik ve Uygulama Oteline sıçramıştı.
Takip et
Uygulama otelinin yanan odaları görüntülendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangının çıkışından 10 dakika sonrası rüzgarın da şiddeti ile otelin üst bölümündeki ormanlık alana sıçrayan alevler otelin 7’inci katının çatısını tutuşturdu. Otelde bulunan müşteriler otel görevlilerinin uyarısı ile 5 dakika içinde tahliye edildi.

Uygulama otelinin yanan odaları görüntülendi

Alevlerin üst kattaki toplantı salonunu balkonundaki ahşap yapılara ulaşması üstüne otel görevlileri ellerinde yangın tüpleri ile alevlere müdahale etti. Havadan uçak ve helikopterlerin otel bölgesine yoğun sorti neticesi su atması ve itfaiye ile orman arazözlerinin otelin 7’inci katına ulaşmasının sonrasında otelin yalnızca 7’inci katındaki toplantı salonu ve hemen altında bulunan oda tamamen yandı.

Uygulama otelinin yanan odaları görüntülendi

MSKÜ Marmaris Otelcilik ve Meslek Yüksekokulu uygulama otelinin çevresi yoğun çalışmalar sonrası tamamen alevlerden temizlendi. Otel ve yanan ortalama 2 hektarlık alanda orman ve itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, yangının çıkışından hemen sonra bölgeye hareket etti. Rektör Çiçek, çalışmaları yakından takip ederken, otelde kalan müşterilerin Marmaris’te başka otellere tahliyesini gerçekleştirdi.

Uygulama otelinin yanan odaları görüntülendi

MSKÜ Rektörü Hüseyin Çiçek yaptığı açıklamada, “Çok hızlı başlayan ve elektrik tellerin kaynaklı yangın hızlı bir biçimde ormanın içinde otele sirayet ediyor. Arkadaşlarımız önce rüzgar ile beraber yangının kokusunu almışlar. Baktıklarında yangını fark ediyorlar. 5 dakika içeresinde tüm otel boşaltılıyor. Bu esnada içeriden otel personelimiz, teknik personelimiz, teknik elemanlar yangın tesisatı sistemini kullanarak içeriden söndürüyorlar. Şu an itibari ile bütün misafirlerimiz tahliye edilmiş vaziyette ve otellere yerleştirilmiş vaziyette. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Çatı katındaki restorantımız yandı. İki yahut üç adımızda hasar var. Bakıldığında küçük bir hasar ile atlattık diyebiliriz bu şekilde büyük bir yangını. Çevredeki ağaçlardan da tehlikeler oluştu. Onları da söndürdük. Bütün arazöz ve itfaiyelerin karadan, havadan da hava kuvveti ile birlikte helikopterlerin su dökmesi ile birlikte şu an yangın söndürülmüş vaziyette. Soğutma çalışmaları hem binada, hem de ormanlık alanda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.