Uyarıları Dikkate Almayan İstanbullu, Sırılsıklam Oldu

İstanbul’da sabah erken saatlerde bastıran şiddetli yağmur, işlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlara zor anlar yaşattı.

İstanbul’da günlerdir etkili olan sıcak hava, yerini yağmurlu havaya bıraktı. Meteoroloji tarafından günler öncesinden yapılan uyarıyı dikkate almayan vatandaşlar, sabah erken saatlerde işlerine gitmeye çalışırken zor anlar yaşadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan birçok kişi, şemsiyesiz çıkmanın bedelini ıslanarak ödedi.

İstanbul, güne karanlık ve yağmurlu bir hava ile uyandı. Günlerdir 40 dereceyi bulan sıcaklıklar yüzünden kavrulan kent, aniden bastıran yağmurla nefes aldı. Yağmurla birlikte sıcaklıklarda da önemli bir düşüş oldu. Günlerdir yapılan uyarılara rağmen evlerinden şemsiye almadan çıkan vatandaşlar, zor anlar yaşadı. Birçok kişi, otobüs duraklarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Aniden bastıran yağmur nedeniyle kısa sürede göle dönen yollar, zaman zaman sürücülere zor anlar yaşattı. Uzmanlar, yağmur nedeniyle kayganlaşan asfaltta olası kazaların yaşanmaması için sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

YAĞIŞLI HAVA HAFTA SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji’den yapılan yeni açıklamada sıcaklıkların hafta sonuna kadar düşeceği belirtildi. Yağışlı havanın etkisini artırarak devam edeceğini duyuran Meteoroloji ,vatandaşları oluşabilecek su baskınlarına karşı uyardı. Sıcaklıkların hafta başından itibaren yeniden artışa geçmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı