Uyanık Satıcı, Astığı Tabela ile Kurban Satışlarını İkiye Katladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü'nden mezun olan Halil Özdadak, kurban pazarında astığı "Üniversite mezunu koyuncu" tabelası ile diğer satıcılardan bir adım öne geçti.

Adana’da kurban almak için pazarında çadır kuran Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü mezunu Halil Özdadak, geliştirdiği ilginç metotla diğer satıcıları gölgede bırakmayı başardı.


VATANDAŞLARIN DİKKATİNİ ÇEKMEYİ BAŞARDI

Okulundan 2017 yılında mezun olan Özdanak, askere gidip geldikten sonra iş bulamayınca ailesiyle birlikte koyun beslemeye başladı. Besledikleri koyunları Kurban Bayramı için kurulan alana getiren Özdanak, durgun giden işlerini canlandırmak için ilginç bir yola başvurdu. Kurban pazarının belirli noktalarına “Üniversite mezunu koyuncu” tabelasını asan Özdanak, pazardaki vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı.

“İNSANLAR GELİP FOTOĞRAF ÇEKİYOR”

Tabela nedeniyle kurban alamaya gelenlerin kendi çadırlarına büyük ilgi gösterdiğini belirten Özdanak, “Şimdi ise insanlar gelip fotoğraf çekiyor, sohbet ediyor. Çektikleri fotoğrafları sosyal medyaya yüklüyorlar, bilmeyen insanların da ilgisini çekiyor. Sohbet sırasında koyunları pazarlama şansım oluyor. Satışlarım da arttı çok şükür” ifadelerini kullandı.

İşte pazardaki o görüntüler; 


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı