Üvey Babasını Annesiye Birlikte Ekmek Fırırınında Yaktı

Afyonkarahisar’da korkunç bir olay yaşandı. Kıymet Albayrak isimli kadın imam nikahı ile evli olduğu Abdullah Gazi Akbıyık’ı ekmek tandırında yaktı. Kıymet Albayrak’ın kızı G.A. cinayeti üstlendi.

Afyonkarahisar’da korkunç bir olay yaşandı. Kıymet Albayrak isimli kadın imam nikahı ile evli olduğu Abdullah Gazi Akbıyık’ı ekmek tandırında yaktı. Kıymet Albayrak’ın kızı G.A., Abdullah Gazi Akbıyık’ın annesini dövdüğünü iddia ederek suçu üstlendi. Kıymet Albayrak, kocasını  öldürüp bahçede bulunan ekmek tandırında yaktığını itiraf etti. Kıymet Albayrak 16 yıl ceza aldı. Kızı G.A. ise 2 yıl  9 ay hapis cezası aldı. G.A. tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

KAYIP BAŞVURUSU YAPTILAR

Afyonkarahisar’da korkunç bir olay yaşandı. Kıymet Albayrak isimli kadın imam nikahı ile evli olduğu Abdullah Gazi Akbıyık’ı ekmek tandırında yaktı. Kıymet Albayrak’ın kızı G.A., Abdullah Gazi Akbıyık’ın annesini dövdüğünü iddia ederek suçu üstlendi. Kıymet Albayrak, 28 Ocak tarihinde ilçe emniyet amirliğine giderek kayıp başvurusu yaptı. İmam nikahı ile birlikte olduğu eşi hakkında 10 gündür kayıp olduğu gerekçesiyle kayıp başvurusunda bulunan Albayrak’ın ihbarı üzerine polis soruşturma başlattı.

KÜÇÜK KIZDAN İTİRAF

Polis ekipleri arama çalışmalarını sürdürürken evin küçük kızı A.A., cinayeti annesinin işlediğini belirtti. İnceleme başlatan polis, Kıymet Albayrak’ın İstanbul’da olduğunu belirledi. Katıldığı Televizyon programı sonrası İstanbul’da polis ekipleri tarafından göz altına alınan Kıymet Albayrak suçunu itiraf etti. Cesedi evin arkasındaki tandırda yaktığını söyledi. Bu bilgiler ışığında ev ve tandırda arama yapıldı. battaniye, koltuk parçaları, halı, örtü ve paketler incelenmek üzere emniyete götürüldü. Cinayeti üstlenen G.A.’nın ifadesine göre ise olay şu şekilde gelişti. “Anneme bir senet imzalatmak istedi. Annem ‘imzalamayacağım’ dedi. Annemi dövmeye başladı ve başına silah dayadı. Sonra ben araya girdim, silah ateş aldı. Kime geldiğini anlayamadım, silah babamın elindeydi. Baktım, babam birden yığıldı, o vurulmuş, sonra öldü. Korktuk ve polise gidemedik. Annemle birlikte cesedi aldık. Kardeşimi de çağırdık. Götürdük evin arkasına. Orada ekmek yaptıkları bir yer var, yaktık. Küçük kardeşime ‘Olay çıktı vuruldu’ dedim. Annem bize hem annelik, hem babalık yaptı. Anneme bir şey olsun istemedim. Eğer anneme vurmasaydı, dövmeseydi, silah zoruyla bir şeyler yaptırmaya çalışmasaydı, böyle olmazdı.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı