adplus-dvertising

Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda

‘Evet- Hayır’ yarışma programıyla hafızalara kazınan ünlü sunucu Erkan Yolaç’tan üzücü haber geldi. Erkan Yolaç, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Evet-Hayır’ yarışmasıyla hafızalara kazınan 87 yaşındaki Erkan Yolaç’ın hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.
Takip et
Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2018 yılında zatürre teşhisi konan ünlü sunucu Erkan Yolaç’tan sevenlerini üzen haber bugün geldi. 87 yaşındaki Yolaç rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda

YOĞUN BAKIMA ALINDI

Ünlü sunucunun yoğun bakıma alındığı belirtildi. Bilinç kaybı yaşayan ünlü ismin tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Halit Kıvanç’ın ölümü ardından Yolaç’ın bu haberi sevenlerini korkuttu. Yolaç, 2018 yılında geçirdiği zatürre nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda

Asuman Yolaç, eşinin Amerika’da tedavi gördüğü haberlerinin doğru olmadığını, Türkiye’de olduklarını belirterek 10 gündür yoğun bakımda olduğunu söyledi:

“3 Temmuz’da bağırsak zehirlenmesi nedeniyle Acıbadem Zekeriyaköy’e gittik. Öncesinde zatürre olmuştu. 9 Temmuz’da COVID’e yakalandığını söylediler. Zatürresi nüksetti. 1 ay Maslak Acıbadem’de kaldı, ardından Taksim Acıbadem’e naklettik. O günden bu yana orada. Ara ara yoğun bakıma giriyor, çıkıyor. Tedavi sırasında ‘Akciğerlerde bir mantar mikrobu oluştu ama tehlikeli olmayan bir şey’ dediler. Bilinci yerinde, sohbet ediyoruz. Çok sağlam bünyesi varmış. İnşallah aramıza dönecek.”

Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda

ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

24 Şubat 1935 Kırklareli Babaeski doğumlu olan Erkan Yolaç şeker fabrikasının revirinde doğmuştur. Babası Mehmet Yolaç Edirne’lidir. Babası zamanında Sofya’dan göç etmiştir. 6 yaşındayken İstanbul’a taşınmışlar. Faik adında bir kardeşi vardır.

Yolaç, önce Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi’nde sınıfta kaldı. Babasının işi gereği Kastamonu’ya taşındılar. Burada lisedeyken edebiyat öğretmeni Rauf Mutluay’ın yönlendirmesiyle belediye mikrofonlarından sunum yaptı. Belediye başkanı Osman Zeki Oktay’ın da sunumunu beğenmesiyle tüm anonsları o yapmaya başladı.

Bir sene Saint Joseph lisesinde okudu, sınıfta kalınca Fenerbahçe Stadı’nın yanındaki, sonradan Kenan Evren Lisesi olan okulda devam etti. Babasının işi nedeniyle 1951’de Karabük’e taşınınca Kastamonu Lisesi’nde yatılı olarak okudu. 1951 yılında babası öldü.

Usta sunucu Erkan Yolaç yoğun bakımda

Babasının bir arkadaşı sayesinde Belediye Fen Dairesi’ne işe başladı. Belediye mikrofonundan bir gün ona duyuru okuttular. Belediye reisi, beğenince “Hep o okusun” demiş, böylece ilk sunuculuğu başladı. Bir yandan da tabelacılık yaptı. Zor da olsa liseyi bitirdi.

Üniversitede Güzel Sanatlar Akademisinden 1959 yılında iç mimar olarak mezun oldu. Yedek subay olarak askere gittiğinde de ordu evinde sunuculuk yaptı. Ankara Radyosu’na sınavsız girerek bayram özel eğlence programında görev yaptı.

ERKAN YOLAÇ, eşi Asuman Tuğberk ile birlikte bir konfeksiyon atölyesi açıp işlettiler. “Yolaç Gömlekleri” adı ile gömlek üretip sattılar.

Erkan Yolaç, 21 Mart 1976 tarihinde Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evlendi. Göksu adında kızı, Mehmet adında oğlu var. Kızı ve oğlu evlenip Amerika’ya yerleşmiştir.

Televizyon ve konfeksiyon işlerinin dışında kalan zamanlarını Tekirdağ’daki yazlık evlerinde geçiren Yolaç çifti, burada kendi dünyalarını kurmuştur.

Filmleri :
1973 – Sevda Yolu
1964 – Can Düşmanı
1964 – Yılların ardından
1964 – Muhtesem serseri
1962 – Lekeli Kadın

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.