adplus-dvertising

Üsküdar’da İETT otobüsü ile iki tur otobüsü çarpıştı!

Üsküdar’da yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan İETT otobüsü, yola çıkmak üzere olan bir tur otobüsüne çarptı. Savrulan otobüs de önünde bulunan başka bir tur otobüsüne çarptıktan sonra kaldırma çıkıp reklam panosunu devirdi. Şehir dışından İstanbul’a gezi için gelen vatandaşların kaza esnasında otobüslerin içerisinde olmaması facia yaşanmasını engelledi. Kazada bir kişi yaralanırken zincirleme kazaya karışan otobüsler havadan görüntülendi.
Takip et
Üsküdar’da İETT otobüsü ile iki tur otobüsü çarpıştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kaza Üsküdar’da Nuhkuyusu Caddesi üstünde saat 07.15 sıralarında yaşandı. Şehir dışından İstanbul’a günübirlik tur için gelen otobüsün sürücüsü Fazıl Bulduklu, yolcular Karacaahmet mezarlığında kabir ziyareti yaptığı sırada otobüsü yol kenarına park etti. Sürücü daha sonra park ettiği yol kenarından ayrılıp yola girmek istediği sırada iddiaya göre Hayrullah Karaaslan yönetiminde olan ve yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda şoförünün kontrolünü kaybettiği 14M sefer sayılı 34 JD 2996 plakalı İETT otobüsü önünde bulunan otobüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan tur otobüsü önünde duran 07 AVG 042 plakalı Mercedes markalı başka bir tur otobüsüne çarptıktan sonra kaldırıma çıkıp reklam panosunu ve ağacı devirdi.

Üsküdar’da İETT otobüsü ile iki tur otobüsü çarpıştı!

Toplam 3 otobüsün çarpıştığı zincirleme kazada bir kişi hafif biçimde yaralanırken tur otobüsleriyle yolculuk eden yolcuların kaza esnasında mezarlık ziyaretinde olması daha büyük bir facianın yaşanmasını engelledi. Çarpışan otobüslerde ise maddi hasar yaşandı. Caddenin bir yönü kaza sebebiyle bir süreliğine trafiğe kapatıldı. Otobüslerin çekici ile yoldan alınmasının sonrasında yolda trafik akışı normale döndü. Antalya’dan Ve Konya’dan İstanbul’a gezi için gelen vatandaşlar ise başka tur otobüslerinin kendilerinin almasını bir müddet bekledi.

Uğur Yağız, “Biz kabir ziyaretine gittik. Belediye otobüsü herhalde freni patlamış. Arkadan otobüse vuruyor. Otobüs de kaldırımdaki otobüse vuruyor. Otobüste yolcu yok herhalde. Biz Antalya Manavgat’tan günübirlik geldik” şeklinde konuştu.

Üsküdar’da İETT otobüsü ile iki tur otobüsü çarpıştı!

Kazaya karışan tur otobüsünün yedek sürücüsü Ahmet Ceritli, “arka tarafta bu otobüs çıkarken İETT vurmuş. Otomobiller park halinde. Vurunca otobüsleri biraz daha ileri atıyor. Ben otobüste yatıyordum kalktım baltım ki her yer sarsıntı. Ortalık savaş alanı gibi” şeklinde konuştu.

Zincirleme kazaya karışan otobüsler dron ile görüntülendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.