adplus-dvertising

Üsküdar’da akraba dehşeti!

10 Eylül 2022, 17:35 tarihinde eklendi
Üsküdar’da tütün ve nargile malzemelerinin satıldığı dükkanı basan 3 kişi, akrabaları olan iş yeri sahibini asma kilitle kafasına vurarak darp etti. Yaralanan dükkan sahibi akrabalarından şikayetçi olurken, saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Saldırıya uğrayan şahıs, “Ben orada ölebilirdim, felç kalabilirdim. Hukukun ne gerekiyorsa yapmasını, bu insanların elini kolunu sallayarak gezmemesini istiyoruz. Yargıya güveniyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Üsküdar’da akraba dehşeti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Üsküdar Ünalan Mahallesi Ayazma Caddesi üstünde bulunan tütün ve nargile malzemelerinin satıldığı dükkanda yaşandı. İddiaya göre, akrabalarının dükkanını basan Emrah D., Ertaç D. ve İlayda D. adlı 3 kardeş iş yeri sahibi Eray Durak’a saldırmaya başladı. Şahıslardan biri elinde bulunan 6 kilo ağırlığındaki asma kilitle kafasına vururken, öbür şahıslar ise yumruklarla darp etti. Zanlılar bir müddet sonra dükkandan ayrıldı. Aldığı darbeler neticesinde kafasından yaralanan Eray Durak, darp raporu alarak zanlılardan şikayetçi oldu.

Dükkan sahibinin uğradığı saldırı anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde 3 kişinin Eray Durak’a saldırdığı, bir müddet darp etmeye devam ettikleri, Durak’ın kendisini savunmaya çalıştığı, sonrasında zanlıların dükkandan ayrıldıkları ve kanlar içerisinde kalan Eray Durak’ın telefondan yardım istediği görülüyor.

“2 yıldır kafasında planlıyormuş”

Aldığı darbelerle kafasından yaralanan Eray Durak, “Karşı dükkanımda iş yapan akrabalarım var. Biz 2 yıldır konuşmuyoruz zaten ama daha öncesinde bir husumetimiz yahut tehdidimiz olmadı. Arkadaş da 2 yıldır kafasında planlıyormuş, ‘millet neden benim dükkanıma gelmiyor, bana selam vermiyor da Eray’a veriyor’ diyerek kafasında kurmuş. Olay günü de planlanmış bir biçimde dükkanıma geldiler. Şahsın kendisiyle göz göze geldik. Laf dalaşı etti. Sonra öbür esnaflar ayırdı bizi. O dükkanına gitti ben dükkanıma gittim. 10 dakika sonra kardeşiyle beraber elinde asma kilit ve 6-7 kilo ağırlığında asma kilidin demirini arka cebine koymuş, bir biçimde kasaya kadar geliyor. Ben fark edip ayağı kalkınca kendimi savunma maksatlı elimi uzatıyorum boynuna doğru. Cebinden çıkartıp direkt başıma vuruyor. Ben de o hırsla bir şey yapmak istedim ama yapmadım. Hiçbir hamlem olmadı, tamamen yargıya güvendiğimden dolayı” şeklinde konuştu.

“Bundan sonra nasıl hayatımıza devam edeceğiz?”

Durak, “Üzgünüz, psikolojimiz bozuk vaziyette. Bundan sonra nasıl hayatımıza devam edeceğiz? Evlerimiz birbirine yakın, iş yerimiz karşılıklı. Zanlılar ben daha hastanedeyken karakoldan serbest bırakıldılar. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Adalet sistemimize güveniyorum. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. Hiçbir sebep yokken bana hırsla bunu yapan herkes için tehlikelidir. Bunlar katil adaylarıdır” diyerek konuştu.

“Ben orada ölebilirdim, felç kalabilirdim”

Psikolojik ve maddi olarak zararda olduklarını belirten Eray Durak, “10 günlük iş göremez raporum var. Durmadan hastaneye gidip geliyorum. Olaydan bir gün sonra mide kanaması, beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldım. Ailemle perişan haldeyiz. Ben orada ölebilirdim, felç kalabilirdim. Hukukun ne gerekiyorsa yapmasını, bu insanların elini kolunu sallayarak gezmemesini istiyoruz. Yargıya güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.