Üsküdar Sahilinde Can Pazarı: Denize Düştü

Üsküdar sahilinde dün 16.00 sularında yaşanan bir olay, vatandaşların sayesinde korkulan olmadan önlendi. Sahile gelen iki kişiden 33 yaşında olduğu öğrenilen fakat ismi henüz bilinmeyen bir kişi, ayağının kayması sonucu denize düştü. Olayı gören vatandaşlar denize düşen kişiyi, boğulmak üzereyken kurtardı.

Üsküdar sahilinde dün akşam yaşanan bir olay vatandaşların yüreğini ağzına getirdi. Sahilde yürürken ayağının kayması sonucu denize düşen bir vatandaşın imdat çığlıkları, olayın fark edilmesini sağladı. Denize düşen ve yüzme bilmeyen kişiye can simidi atıldı. Fakat başarılı olmayan bu hamle, denize düşen kişinin daha ad panik yapmasına sebep oldu.

BOĞULMAK ÜZEREYKEN DENİZE ATLADILAR

Olayı gören ve denize düşen kişiyi kurtarmak için denize atlayan iki kişiden biri olan Nejdet Beygirci, bir bağırma sesinin geldiğini ve denizde birinin boğulmak üzere olduğunu gördüğünü söyledi. Zamanın çok önemli olduğunu bildiğini ve bu yüzden koşarak hemen suya atladığını ifade eden Beygirci, boğulmak üzere olan kişiyi karaya çıkardı.

İlk müdahalesi sahilde yapılan kişi yan yatırılarak göğsüne bastırdıklarını söyleyen Nejdet Beygirci, şahsın ağzından su fışkırdığını ve nefes almaya başladıktan sonra şuurunun tekrar açıldığını söyledi. Boğulmak üzere olan şahıs olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı