Usame Bin Ladin’in Oğlu Öldürüldü

Başına 1 milyon TL ödül konulan ve 'Küresel terörist' statüsünde bulunan Usame bin Ladin'in oğlu Hamza bin Ladin'in öldüğü iddiası dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Daha önce ettiği intikam yeminleriyle gündeme gelen El Kaide’nin eski lideri Usame bin Ladin’in oğlu Hamza bin Ladin’in öldüğü yönündeki iddia gündeme bomba gibi düştü. Amerikan NBC kanalına açıklamalarda bulunan üç yetkili, iddiayı doğrularken konuyla ilgili detaylı bilgi vermedi. Öte yandan Amerikan CNN kanalına konuşan bir başka yetkili de Hamza bin Ladin’in ölümünde ABD’nin dahlinin olduğunu, ancak detaya giremeyeceğini ifade etti.


BAŞINA ÖDÜL KONMUŞTU

ABD Dışişleri Bakanlığı, babasının intikamını almaya çalışmakla suçlanan Hamza bin Ladin’in başına 1 milyon dolar ödül koymuştu. Bakanlık, “El Kaide örgütü içinde yükselen lider” olarak tanımladığı Hamza bin Ladin’i örgüt militanlarını ABD üslerine saldırmaya teşvik eden videolar çekmekle suçlamıştı.

TRUMP “YORUM YOK” DEYİP GEÇİŞTİRDİ

Üç yıldır “Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist” statüsünde bulunan Hamza bin Ladin’in öldürüldüğü yönünde ortaya atılan iddialar Beyaz Saray tarafından henüz doğrulanmadı. ABD Başkanı Donald Trump da basın mensuplarının konuyla ilgili yönelttiği sorulara “Yorum yok” şeklinde karşılık verdi.

NEREDE OLDUĞU BİLİNMİYORDU

30 yaşında olduğu düşünülen Hamza Bin Ladin’in İran’da annesi ile birlikte yıllarını geçirdiği ve evliliğini de burada yaptığına inanılıyor. Ancak bazı diğer raporlara göre, Pakistan, Afganistan veya Suriye’de yaşamını sürdürdü.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı