“Usame Bin Ladin Oyuncağı” Ülkeyi Karıştırdı

El Kaide’nin ABD tarafından öldürülen lideri Usame Bin Ladin’in, Rusya’da bir oyuncakçıda satılması ülkeyi karıştırdı.Tepkiler üzerine oyuncaklar imha edildi.

El Kaide’nin eski Lideri Usame Bin Ladin’in, Rusya’nın Stavropol kentindeki bir oyuncakçıda maket oyuncağının satılması Rus yetkilileri harekete geçirdi. Şikayet üzerine oyuncakçıya gelen yetkililer, gördükleri tabloya inanamadı. El Kaide’nin eski Lideri Usame Bin Ladin oyuncağı,yetkililer tarafından toplatıldı.

RUSYA, USAME BİN LADİN OYUNCAĞIYLA SARSILDI

El Kaide’nin eski lideri Usame Bin Ladin’in oyuncağının fotoğraflarının paylaşılmasıyla birlikte Rusya’da deyim yerindeyse yer yerinden oynadı. Küçük çocukların alışveriş yaptığı ve okul ürünleri satan mağazadaki bu oyuncaklar toplatıldı. Konuyla alakalı inceleme başlatan Rus yetkililer, oyuncakların ne amaçla üretildiğini ve neden satıldığını araştırıyor.

Hangi amaçla üretildiği bilinmeyen Usame Bin Ladin oyuncaklarının, nerede ve kimler tarafından üretildiği araştırılıyor. Usame Bin Ladin 2011 yılının Mayıs ayında ABD askerleri tarafından öldürülmüştü. Bin Ladin’in oğlu Hamza Bin Ladin’in de yakın zamanda öldürüldüğü açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı