Ürkütücü Patlama Bütün Şehri Sarstı!

Kütahya'da yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı. Yükselen dumanlar üzerine ekipler harekete geçti.

Kütahya’da akşam saatlerinde yürekler ağza geldi. Bir fabrikada’da çıkan yangına çok sayıda görevli müdahale etti. İtfaiye, sağlık ve polisler olay yerine anında geldi. Şehrin birçok bölgesinde duyulan patlamadan sonra fabrikadan dumanlar çıkmaya başladı. Olay yerine giden görevliler dumanlardan zehirlenmemek için maskeler kullandı.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Yapılan ilk soruşturmaya göre can kaybı ya da yaralanma bulgusuna ulaşılamadı. Kütahya Valisi yaptığı açıklamada, patlamanın bacada oluşan bir gaz sıkışmasından dolayı olduğunu söyledi. Patlamanın yaşandığı fabrika şehirde azot fabrikası olarak biliniyor. Fabrikadan yükselen dumanlar şehirde panik yarattı.

Patlamanın sebebiyle ilgili yürütülen araştırma sonucunda, yavaş yavaş çıkamayan gazın toplu çıkışının sebebiyet verdiği anlaşıldı. Gazın insanlara zarar verecek bir gaz olmadığı da tespit edildi. AFAD ekipleri olayla ilgili olarak araştırmalarına devam ediyor. Patlamanın ardından yapılan çevre tespitinde de, herhangi bir maddi zarar belirlenemedi. Doğayı olumsuz yönde etkileyecek bir zarar da bulunamadı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı