Üretime Ara Veren Dev Şirketten Tarihi Zarar!

Etiyopya'da düşen uçağın ardından tartışmalı 737 modelini bir süre üretmeyeceğini açıklayan Boeing'in zararının 4 milyar dolara yaklaştığı ortaya çıktı.

Son 1 yıl içinde aynı model iki uçağı düşen ve toplam 412 kişinin ölümüne neden olan Boeing şirketi tarihi bir zarar etti. Son olarak Mart ayında, Afrika ülkesi Etiyopya’da 737 tipi yolcu uçağı düşmüş ve 157 kişi hayatını kaybetmişti. Bu kazanın ardından güvenlik seviyesi yeniden tartışma konusu olan uçağın uçuşları durdurulmuştu.


Kazanın ardından bu modelin üretimini bir süreliğine askıya alan şirket tarihi bir zarar etti. Şirketten elde edilen verilere göre kazadan bu yana dünya devi şirket 4 milyar dolara yakın zarar etti. Bu zararın her geçen gün katlanması bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre ise Boeing bu modelin üretimini tamamen askıya alacak. Böylece edilen ciddi zararın önüne geçilmesi hedeflenecek. THY, Emirates ve Lufthansa gibi dev hava yolu şirketleri bir daha bu modeli almayacaklarını ve uçurmayacaklarını açıklamıştı.

YENİ MODEL ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Dünya genelindeki büyük havayolu şirketlerinin bu radikal karardan dönmeyi düşünmemesi nedeniyle bu kararı alan şirketin yeni bir model üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Birinci önceliğin güvenlik olduğu bu uçağın 2024 yılında gökyüzünde olması öngörülüyor. Beoing bu yeni modeliyle ettiği tarihi zararı kapatmayı planlıyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı