Unutulmaz Gitara 23 Milyon Lira Ödendi

Efsane müzik grubu Pink Floyd’un üyesi David Gilmour’un unutulmaz gitarı ‘The Black Strat’ düzenlenen açık arttırmada 3.9 milyon dolara yani 23 milyon liraya satıldı.

Hayranlarının yıllarca imrenerek izlediği unutulmaz grup Pink Floyd’un hem solisti hem gitaristi David Gilmour’a ait 127 adet gitar New York’ta yapılan açık arttırmayla satıldı.
Açık arttırmanın öne çıkanı Gilmour’un 1971 yılından bu yana kullandığı ‘The Black Strat’ isimli Stratcoaster gitar oldu. Gilmour’un, Dark Side of The Moon’ albümünde birçok efsane şarkının kayıtlarında kullandığı bu gitar 3 milyon 975 bin dolara yani 23 milyon liraya satıldı.


BÜTÜN GİTARLAR SATILDI

Efsane gitara ödenen bu rakam, bir müzayedede bir gitara ödenen en yüksek fiyat oldu. 127 adet gitarın satışından toplamda 21 milyon dolar kazanıldı. Gitarlarının evin bir bölümünde beklemesini istemediğini ve gitarları çalacak zaman bulamadığını söyleyen David Gilmour, satıştan gelen parayı iklim değişikliğiyle mücadele eden yardım kuruluşlarına bağışlayacağını da sözlerine ekledi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı