Ünlü müzisyen Cem Adrian’ın acı günü! Cem Adrian babasını kaybetti

Müzisyen ve söz yazarı Cem Adrian’ın babası Celal Filiz, Edirne’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Takip et
Ünlü müzisyen Cem Adrian’ın acı günü! Cem Adrian babasını kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cem Adrian olarak bilinen müzisyen ve söz yazarı Cem Filiz’in, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kanser tedavisi gören babası Celal Filiz, hayatını kaybetti. Ölümü ailesi ve sevenleri arasında büyük üzüntü yaratan Filiz, yarın Edirne’de merkeze bağlı Ekmekçi köyünde toprağa verilecek.

Ünlü müzisyen Cem Adrian’ın acı günü! Cem Adrian babasını kaybetti

CEM ADRİAN KİMDİR?

Yugoslav kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olan Cem Adrian, 30 Kasım 1980 tarihinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda müzikle ilgilenmeye başlayan Cem Adrian, ilk bestelerini ortaokul yıllarında yaptı. 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapmaya başladı ve bu işi yaklaşık on yıl boyunca belirli aralıklarla devam ettirdi. Radyoculuğun müzik yapabilmesi için hayatında önemli bir yeri olduğunu belirten Cem Adrian, ilk albümünde yer alan iki şarkı dışında bütün şarkıları çalıştığı radyonun stüdyosunda kaydetti.

Sonraki yıllarda müzik piyasasında şansını denemek ve amaçladığı noktalara gelebilmek için İstanbul‘a gelen Adrian, 2003 yılında Serkan ve Efkan Erdal ile birlikte kurdukları “Mystika” adlı etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

2005 yılının Şubat ayında, 1997 ve 2003 yılları arasında Edirne’de kaydettiği demolardan ve 2004 yılının Ekim ayında Fazıl Say ile birlikte verdiği ilk konserin kayıtlarından oluşan “Ben Bu Şarkıyı Sana yazdım” adlı albümünü çıkardı.

2006 yılının sonbaharında, yapımcılığını kendi üstlendiği ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” yi çıkaran Adrian, bu albümde yer alan ve albümle aynı adı taşıyan şarkısında, 134 kanal vokal kaydı yaparak hiç enstrüman kullanmadı. Albümün genel yapısı, Cem Adrian’ın, bas, tenor, mezzo, soprano ve koloratur soprano seslerinin koro kayıtları üzerine döşenen elektronik altyapılar oluşturdu.

Ünlü müzisyen Cem Adrian’ın acı günü! Cem Adrian babasını kaybetti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.