Ünlü Model Siyahi Olduğu İçin Otele Alınmadı!

Ünlü model Naomi Campbell siyahi olduğu gerekçesi ile Fransa’da bir otele alınmadı. Campbell olayın ardından yaşanan eşitsizliğin son bulması gerektiği mesajını verdi.

Cannes Film Festivali için gittiği Fransa’da ünlü model Naomi Campbell siyahi olduğu gerekçesi ile otel tarafından kabul edilmediğini açıkladı. Campbell, bir dergiye verdiği röportajda Fransa’da bir otelde düzenlenen davete katılmak istediğini ancak siyahi olduğu için otele alınmadığını açıkladı.


Campbell, daha öncede bir ülkenin ünlü modeli siyahi olduğu için reklam yüzü olarak oynatmak istemediğini de dile getirdi. Başarılı model yaşanan eşitsizliğin hala aşılamadığını söylerken bu gibi olaylarla karşı karşıya geldiğini de sözlerine ekledi.

OTELİN İSMİNİ AÇIKLAMADI

49 yaşındaki güzel model olayın Cannes Film Festivali sırasında gerçekleştiğini dile getirerek otelin ismini deşifre etmedi. Campbell, o anlar için “Diğer siyahi arkadaşım ve ben ten renginizden dolayı içeri alınmadık” ifadelerini kullandı.

Başarılı model ayrıca olayda otel görevlilerinin kendilerini içeri almama nedeninin davette yer olmadığını söylediklerini ifade ederken, görevlilerin yalan konuştuğunu diğer gelen kişileri içeri aldığını söyledi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı