Ünlü Meydana, Al Bayrağa Sarılı Tabutlar Konuldu

2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminde şehit olanlar, Türkiye ile beraber dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen törenlerle anıldı.

2016 yılında gerçekleşen hain darbe girişiminde şehit olanlar, dün bir kez daha anıldı. Dünya üzerinde Türklerin en çok yaşadığı ülkelerden biri olan Almanya’da da dualarla yad edilen şehitlerimiz için ülkenin en önemli meydanlarından birine al bayrağa sarılı tabutlar konuldu.


Bundan tam 3 yıl önce gözü dönmüş darbeciler, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü parçalamak üzere hain bir girişime kalkıştı. Millet, topa tüfeğe karşı göğsünü siper ederek sokaklara döküldü ve darbecilere bu ülkenin kolay lokma olmadığını gösterdi. Dün itibariyle hain kalkışmanın üzerinden üç yıl geçti. O karanlık gecede darbecileri püskürtmek için sokağa dökülen halk, dün gece de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için meydanlardaydı. Birçok kentte düzenlenen programlarda okunan dualarla şehitlerimiz yad edildi.

AL BAYRAĞA SARILI TABUTLAR KONULDU

Türkiye’nin haricinde birçok ülkede de organize edilen programlarla 15 Temmuz şehitleri unutulmadı. Bu ülkelerden biri de Almanya’ydı. Çok sayıda Türk’ün yaşadığı ülkede, 15 Temmuz şehitlerini temsilen al bayraklara sarılı tabutlar konuldu. Çok sayıda kişinin katıldığı anma programında tabutların başında şehitlerimiz için dualar edildi. Almanya basınında da geniş yer bulan konuyla ilgili “Türkler, demokrasi için can verenleri unutmadı” şeklinde manşetler atıldı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı