Ünlü Anket Şirketinden İmamoğlu’ndan Para Aldıkları İddiasına Yanıt!

MAK Danışmanlık, 23 Haziran seçimlerinde en çok tartışılan anket şirketlerinden biri oldu. Son olarak İmamoğlu’ndan 500 bin TL alarak ısmarlama anket yaptıkları iddiası ile gündeme gelen şirket, yazılı açıklama yaparak tartışmalara noktayı koydu.

Mehmet Ali Kulat’ın sahibi olduğu MAK Danışmanlık, 23 Haziran seçim sürecinin en çok tartışılan anket şirketlerinden biri oldu. Seçimin İmamoğlu lehinde sonuçlanacağı yönünde anketler paylaşan MAK Danışmanlık, iktidar kanadının tepkisini çekti. Son olarak medyada MAK Danışmanlık’ın İmamoğlu’ndan 500 bin TL alarak ısmarlama anket yaptığı yönünde iddialar ortaya atıldı.

ÖZÜR BEKLİYORLAR

Bu haberler sonrası gözlerin çevrildiği MAK Danışmanlık, iddialara ateş püskürdü. Yapılan açıklamada bu zamana kadar İmamoğlu hakkında herhangi bir araştırma yapılmadığı belirtildi.  Yapılan açıklamanın devamında Mak Danışmanlık’ın kurulduğu günden bu tarafa bütün partilere eşit mesafede olduğuna vurgu yapıldı. Şirketlerine yönelik ağır ithamları kınadıklarını belirten MAK Danışmanlık, “Bu yönde haber yapanların şirketimizden özür dilemesini bekliyoruz” çağrısında bulundu.

İMAMOĞLU KANADI SESSİZ

Bu haberlerle ilgili İmamoğlu kanadından ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Sandıkların açılmasının ardından MAK Danışmanlık’ın yaptığı anketlerin doğruluk oranının ne olacağı ise herkes tarafından merak ediliyor. Adaylarla birlikte bu seçim, son dönemlerde güvenirliğini yitiren anket şirketleri açısından da büyük önem arz ediyor. Bakalım bu seçimin kazananı hangi anket şirketi olacak. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı