adplus-dvertising

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Uyarısı Yaptı

Yeni Rekor Gelse de Brandt, BTC hakkında düşüş uyarısı yaptı. Bitcoin (BTC); altı ay üst üste yeşil aylık kapanış yapmayı başararak 2013 yılından beri görülmeyen bir rekoru yineledi. Bitstamp kripto para borsasında altıncı aylık yeşil kapanışını gerçekleştiren BTC bunu en son gerçekleştirdiğinde tarihinin en büyük yükselişini yaşamıştı. 
Takip et
Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Uyarısı Yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bitcoin‘in rallisi en son bu kadar uzadığında ve altıncı ayı gördüğünde, lider kripto para birimi ilk başta inanılmaz bir düzeltme yaşadı. BTC fiyatı altıncı aylık yeşil kapanış sonrasında %55 gibi inanılmaz sert bir düşüş yaşadı ve 3 ay boyunca bu seviyelerde kaldı. 140 dolardan 62 dolara kadar çekilen ve değerinin yarısını kaybeden Bitcoin, ünlü bir analiste göre benzer bir durum yaşayabilir.

Bitcoin bu düşüşünden sonra ise 62 dolardan başlayan rallisi ile 1.000 dolara kadar yükselerek tarihi bir rekor kırdı. BTC fiyatı ilk defa o dönemde 1.000 dolar üzerine çıktı ve herkes için bunun bir kilometre taşı ile dönüm noktası olduğu biliniyor. Bitcoin şu an için kurumsal yatırımcıların gözdesi konumunda olsa da daha önce yaşanan panik yine yaşanabilir veya kasıtlı olarak yaşatılabilir. Bunun aslında dev yatırımcıların daha çok BTC almak için yaptıkları bir manipülasyon olduğu da söylenebilir.

Brandt, BTC Fiyatında 50.000 Dolarlık Düşüşe Karşı Uyardı

Bitcoin’in daha önceki iki parabolik yükselişini de başarıyla tahmin eden ünlü analist Peter Brandt ise bu yükseliş hakkında sert bir açıklamada bulundu. Brandt, “50.000 dolarlık bir düzeltme” yaşanmasının hala mümkün olduğunu ifade ederek yatırımcıları uyardı. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 59.000 dolar olarak görülse de Brandt’in düzeltme beklediği seviyelere çok daha yüksek olabilir.

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Uyarısı Yaptı

BTC Fiyatı 150.000 Doları Görecek mi?

Ünlü analist kendisine bu düzeltmeyi hangi zamanda beklediğinin sorulmasına üzerine ise aslında çok daha olumlu bir açıklamda bulundu. Bu düzeltmenin belki 150.000 dolarda yaşanabileceğini ve BTC fiyatının 100.000 dolara kadar düşebileceğini vurgulayan Peter, ancak o zaman 50.000 dolarlık düzeltme yaşanabileceğinin sinyalini verdi.

Peter Brandt daha önce yaptığı Bitcoin açıklamalarında da fiyatın 200.000 dolar ve üzerine kadar çıkabileceğini vurguladı. Brandt’in 50.000 dolarlık düşüş tahmini 150.000 dolar görüldüğünde yatırımcıları hiç ama hiç etkilemeyebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.