Üniversitede matbaasına sahte Dolar ve Euro bastılar!

Üniversite matbaasında inanılmaz sahtecilikle karşı karşıya kalındı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da üniversite matbaasına düzenlenen operasyonda sahte 4 milyon ABD Doları ile 3 milyon 600 bin Euro ele geçirildi.
Takip et
Üniversitede matbaasına sahte Dolar ve Euro bastılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bir üniversitenin matbaasında sahte Dolar ve Euro basıldığı gün yüzüne çıktı. İçişleri Bakanlığı ile Sofya Şehir Savcılığı tarafından ortak yürütülen operasyon neticesi üniversitenin matbaasında sahte 4 milyon ABD Doları (ortalama 30 milyon Türk Lirası) ile 3 milyon 600 bin Euro (32 milyon Türk Lirası) ele geçirildi.

Sofya Şehir Savcısı İliana Kirilova gerçekleştirdiği basın toplantısında, olayla alakalı 2 kişinin tutuklandığı bildirirken, sahte para basılan üniversitenin ismi açıklanmadı. Sahte dövizin yanı sıra kimlik belgeleri de basıldığı kaydedilen söz konusu matbaanın kanun dışı faaliyetleri ile ilgili üniversite yönetiminin haberi olup olmadığının ise araştırıldığı söylendi.

Güvenlik kaynakları, tutuklanan 2 şahsın uluslararası sahte para dağıtım şebekesinin parçası olduğu konusunda veri bulunduğunu aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.