Üniversite Hastanelerinde Hizmet Durabilir

Üniversite Hastaneleri Birliği, ilaç ve tıbbi malzeme temini konularında yaşadıkları sıkıntıları dile getiren mektubu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderdi. Mektup üniversite hastanelerinin yaşadığı sıkıntıları anlatıyor.

Son dönemlerde tıbbi malzeme ve ilaç temini konusunda büyük sıkıntılar yaşayana üniversite hastaneleri, bu sıkıntılarını bir mektup yazark Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile paylaştılar. Mektubun içeriğinde, on yıldır SGK tarafından Sağlık Uygulama Tebliği’nin güncellenmemesi ve buna bağlı olarak yaşanan sıkıntılar yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen 11. Kalkınma Planı’nda yer alan, üniversitelerin işletmeciliği ile eğitim ve öğretim yapısının ayrı ayrı desteklenmesi ilkesinden hareketle tıbbı malzeme ve ilaç temininde Bakanlık’tan destek isteyen Üniversite Hastaneleri Birliği, bu desteğin önemine vurgu yaptı.

DESTEK GELMEZSE ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE HİZMET DURABİLİR

Mektupta yer alan taleplerin temel amacının, üniversite hastanelerinin bütün birimlerinin hizmete devam edebilmeleri için ilaç ve tıbbi malzeme temini konusunda acil desteğe ihtiyaç duyduğu ve bu desteğin sağlanmaması halinde üniversite hastanelerinin bazı birimlerinde hizmetin duracağı ve bunun önüne geçilmek istenmesi olduğu belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı