adplus-dvertising

Ümraniye’de el freni çekilmeyen cip yolda kaydı, vatandaş iterek durdurmaya çalıştı

Ümraniye’de markete giden şoför el frenini çekmeyi unutunca cip yokuştan aşağıya hareket etti. Cipin sürücüsüz biçimde hareket ettiğini gören vatandaşlar cipin önüne geçip iterek cipi durdurdu. Vatandaşlar tarafından cipin başka bir yola doğru itilerek yokuşlu yoldan çekilmesiyle muhtemel bir facianın önüne geçilmiş oldu.
Takip et
Ümraniye’de el freni çekilmeyen cip yolda kaydı, vatandaş iterek durdurmaya çalıştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Ümraniye Çakmak Mahallesi Aşık Veysel Caddesi üstünde yaşandı. Şoförünün park ettikten sonra el frenini çekmeyi unuttuğu cip yokuş aşağıya hareket etmeye başladı. O anlarda park halindeki otomobiline binen Sezgin Maden, aracın şoförü olmadan hareket ettiğini gördü. Sezgin Maden aracından inerek sürücüsüz bir biçimde hareket eden cipi durdurmak için cipin önüne geçti.

Yokuş aşağıya hareket halinde olan cip, Maden ve esnaf bir vatandaşın müdahalesi ile yavaşlatıldıktan sonra caddeye çıkan rampa sokağa doğru itildi. Cip hızının azaltılmasıyla rampada durduruldu. Markete giden araç sahibi market önüne park ettiği cipini marketin ortalama 200 metre ilerisinde bulunca şaşkınlık yaşadı. Vatandaşların müdahalesi sonrası yokuş aşağıya hareket eden cipin durdurulmasıyla muhtemel bir facianın önüne geçilmiş oldu. Olay anı an be an güvelik kamerasına yansıdı.

Ümraniye’de el freni çekilmeyen cip yolda kaydı, vatandaş iterek durdurmaya çalıştı

Aracı durduran Sezgin Maden, “Saat 14.00 civarında ofisten çıkıp arabama bindim hareket ettim o esnada karşımda kırmızı bir araç hafif hafif geliyordu. Dikkat ettiğimde normal bir araç kalkışı olmadığını gördüm. Dikkatle yeniden baktığımda sürücü mahallinde sürücü yoktu. ‘Acaba güneşten mi yanılıyorum’ dedim. Sonra bir daha baktım sürücü olmadığını görünce hemen el frenini çektim önüne geçtim. Elimle durdurmaya çalıştım bir nebze olsun hızını kestim. Sonra bir ara aklıma geldi kapıyı açıp el frenini çekmek istedim baktım ki kapı kilitli.

Akabinde yolun yarısına kadar gelmiş olduk. Düz biçimde aşağıya gidiyor eğer öyle devam etseydi onlarca otomobil ve çok sayıda yaya vardı. Allah’tan benim itelemem ile beraber direksiyon sağa doğru kaydı ve kilitlendi. Tam sağ tarafta bir rampa vardı esnaftan da yardım istedim bir genç geldi yardımcı oldu. Bizim hızını kesmemiz ile beraber yokuşu tırmanamadı otomobil. Gitti geri geldi beşik gibi sallanarak durdu” şeklinde konuştu.

Ümraniye’de el freni çekilmeyen cip yolda kaydı, vatandaş iterek durdurmaya çalıştı

Sezgin Maden, “Otomobilin sahibi kim bilmiyoruz. Hemen yanımızdaki esnaf arkadaş polisi aradı. 5 dakika geçmeden aracın sahibi otomobilini arayarak yanımıza kadar geldi. Sorduk araç sizin mi diyerek evet şeklinde konuştu. Neden bu şekilde olduğunu sordum market alışverişine gittiğini ve dalgınlıkla el frenini çekmediğini söyledi. Soğukkanlılıkla teşekkür ederek gitti” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.