adplus-dvertising

Ümitcan Uygun’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Ankara’da Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yargılandığı davada 10 sene hapis cezası alan Ümitcan Uygun’a verilen 10 sene hapis cezasının gerekçesi açıklandı.
Takip et
Ümitcan Uygun’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ümitcan Uygun’la birlikte olan Esra Tanrıkulu (25) evinde şüpheli bir biçimde ölü bulunmuş, ardından geceyi beraber geçirdiği tespit edilen Uygun ‘kasten öldürme’ suçundan çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine yollanmıştı. Uygun, olaya ilişkin davada ‘sonucu nedeniyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 sene hapis cezası aldı.

Uygun’a verilen cezanın gerekçesinde, Hankulu’nun Uygun’la evde olduğu bir saatte öldüğünün belirlendiği söylenerek, Uygun’un Hankulu’na yönelik darp eylemini de gerçekleştirdiği, bunun neticesi olarak da Hankulu’nun fenalaştığı aktarıldı. Sanık Uygun’un Esra Hankulu’nu baygınlık geçirmesi üstüne öbür 2 sanıkla banyoya götürüp ıslatarak kendine getirdiği, kendine gelen Esra Hankulu’nun çay demleyip sanıklarla bir müddet sohbet ettiği, bütün bunların Ümitcan Uygun’un kendisine olumsuz bir tavrının olmadığını gösterdiğine dikkat çekildi.

Ümitcan Uygun’un daha sonra Esra Hankulu ile odaya gittiği de göz önüne alındığında öldürme kastı olmadığı kanaatine varıldığı, bu sebeple ‘kasten öldürme’ suçundan değil, ‘sonucu nedeniyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan hüküm kurulduğu açıklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.