Ümit Özdağ’ın Afgan marketçi paylaşımı tepki çekti!

Sık sık sosyal medya hesabından münakaşalı paylaşımlar yapan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bu defa de Afgan bir esnafı hedef gösterdi. Göçmenlerin gündemde olduğu bir dönemde, bir market fotoğrafı yayınlayan Özdağ, “Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç” ifadelerini kullandı. Twitter’da gündem olan vekil daha sonra, “Bu markete bir şey olursa sorumluluk kabul etmem” şeklinde konuştu.
Takip et
Ümit Özdağ’ın Afgan marketçi paylaşımı tepki çekti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti’den ihraç edildikten sonra kendi partisini kurmak için çalışmalarını sürdüren Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, son paylaşımı ile münakaşa oluşturdu.

MARKETİ HEDEF GÖSTERDİ

Sosyal medya üstünden Afgan bir esnafı hedef gösteren Özdağ, bir market fotoğrafı paylaşarak şu notu yazdı: “Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç”

Ümit Özdağ’ın Afgan marketçi paylaşımı tepki çekti!

TEPKİ YAĞDI

Paylaşımı büyük tepki çeken Özdağ, kısa zamanda Twitter’da TT oldu. Kullanıcılar, vekilin bu şekilde bir paylaşım yapmamasını doğru bulmadıklarını belirttiler.

İşte o yorumlardan kimileri;

  • Ümit Özdağ’ı eleştirince otomatik olarak kontrolsüz göçü savunuyor olmuyorsun… Kontrolsüz göçe karşı olmakla bakkal işleten Afgan’ı hedef göstermek arasında fark var…
  • Ülkemde Ümit Özdağ istemiyorum.
  • Irkçı Ümit Özdağ Türkiye’de para kazanıp harcayan, vergi ödeyen gariban bir Afgan’ı hedef gösteriyor ama… Tabelalar İngilizce olursa yahut yabancı şirketler kârlarını yurtdışına transfer ederse rahatsız olmuyor.
  • Bu paylaşımı ile Ümit Özdağ resmen hedef gösteriyor. Artık bu kişi nefret siyasetini çok daha farklı bir boyuta taşıdı. Buna topluca DUR demenin vakti geldi.
  • Bu gencin başına bir şey gelirse sorumlularından biri de Ümit Özdağ’dır.
  • Kötülük ve ırkçılık konusunda Top-10 listesinde Ümit Özdağ uzun süredir 1 numara. Ümit Özdağ’ya ne kadar uzaksınız insan olmaya o kadar yakınınız demektir.

SORUMLULUK KABUL ETMEDİ

Özdağ ise gelen tepkiler ardından bir paylaşım daha yaparak Afgan market sahibine bir şey olması halinde sorumluluğun kendisinde olmadığını belirtti.

Özdağ, paylaşımında şunları yazdı:

“Kırşehir’de bu markete yönelik Allah korusun bir eylem olursa sorumlusu sığınmacıların ülkelerine dönmesini isteyenler değil, bu politikayı sabote etmek isteyen emperyalizmin temsilcileridir. Sığınmacılar ülkelerine Türkiye’nin dostları olarak dönecekler.”

Ümit Özdağ’ın Afgan marketçi paylaşımı tepki çekti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.