adplus-dvertising

Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu’nun sığınmacı tartışmasında tansiyon yükseldi!

Türkiye’de ortalama 5 milyonu bulan sığınmacılar ekonomik krizin de etkisiyle toplumda münakaşalara yol açtı. Siyasiler de bu münakaşalara ilişkin art arda açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak münakaşalara Bakan Soylu ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın karşılıklı tweetleri damga vurdu.
Takip et
Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu’nun sığınmacı tartışmasında tansiyon yükseldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında sığınmacı problemiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Soylu, programda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın finanse ettiğini söylediği ve yapımcısının gözaltına alındığı Sessiz İstila filmiyle alakalı konuştu. Soylu, Ümit Özdağ’ın “Bu filmi ben finanse ettim” açıklamalarına “Soros taktiğidir” diyerek cevap verdi. Özdağ, Soylu’nun bu açıklamalarına ilişkin sabah saatlerine yeni bir tweet attı.

“DÜNYA TARİHİNİN ÖNEMLİ GÖÇLERİNDEN BİRİSİNİ HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Türkiye’nin gerek sınır içinde gerekse sınır dışında istilaya kesinlikle izin vermeyeceklerini aktaran Bakan Soylu, “Dünya tarihinin mühim göçlerinden birisini hep beraber yaşıyoruz. İnanlar eğer iç savaş varsa, yoksulluk varsa, sağlığa, eğitime, suya erişemiyorsa ne yapacaklar? Uyuşturucuyu, silah naklini, insan ticaretini biz yapmadık. Bunu papyon takan batılılar yaptı. Bugün de bu operasyonlar içerisinde bunlar var. İçeriden de çok büyük bir biçimde gayret sarf ediliyor. Orada şu anda büyük bir demografik kıyım var. Bunu kimse görmüyor mu? Bu insanlar çadırda, çamurda, yokluk içerisinde yaşıyorlar. İstila olacakmış. Kim istila yapacakmış? Biz PKK’ya, PDY’ye istila yaptırmadık, Belediye başkanlarının terörist olarak belediyelerine aldıkları paydaşları yapmaya çalıştı. Yapabilirler mi? Nusaybin’de, Kızıltepe’de, Yüksekova’da yapabilirdiler mi? Kendi sınırlarımızın ötesinde de bu ‘İstilaya’ müsaade etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“TOPLAM 8 BİN KİLOMETREKARELİK BÖLGEDE GÜVENLİ ALAN YARATTIK”

Sınır güvenliğinin son derece mühim olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Toplam 8 bin kilometrekarelik alanda bizim şu anda güvenli alan oluşturduğumuz söz konusudur. Şu anda Amanos Dağları’nda bir terörist ya var ya yok. Onu da arıyoruz, bulacağız. Afrin’den çıkarsak, ertesi gün Hatay’dan Adıyaman’a kadar en az 100’ün üstünde terörist Amanos’a sızar. Türkiye hem terör koridorunu kapatıyor, hem de Türkiye’nin içerisini güvenlikli bir alana dönüştürüyor. Biz Türk düşmanlığı yapıyormuşuz. Bunu da, her gittikleri partilerden kovulanlar belirtiyor. Bizim İskandinav ülkesi olduğumuzu sananlara diyorum; Burası Müslüman bir memleket, burası bir Türk memleketi. Bizim geleneğimizde göreneğimizde inancımızda bu şekilde bir şey mümkün değil” dedi.

“BU İNSANLAR BURAYA ÇİFTETELLİ OYNAMAYA GELMİYORLAR”

İnsanların yaşamak için ülkelerinden kaçtıklarını söyleyen Bakan Soylu, “Bu insanlar buraya çiftetelli oynamaya gelmiyorlar. Bu insanlar oradan kaçmışlar. Biz bunlarla 100 önce aynı milletin insanıydık. 1989 senesinde Bulgaristan’dan 500 bine yakın insan geldi Türkiye’ye. Türkiye küçüldü mü? Yoksa daha çok mı büyüdü? Türkiye çok daha büyük bir adım attı. Son 5 – 6 senede 711 kişinin yalnızca cesedini denizlerden almışız. Bu insanlar denizlerden nereye gitmek istiyor? Gitmek istedikleri yer Avrupa. Savaştan, yoksulluktan ve öldürülmekten kaçıyor. Biz şu anda Van sınırında karların altından 2 yaşındaki çocukları çıkartıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRKİYE BİR GÖÇ POLİTİKASI YARATTI”

Türkiye’nin göç politikasına değinen Bakan Soylu, “Biz Suriye’deki iç savaşa sırtımızı dönemezdik. Biz bu insanları buraya aldık. 2011 senesinden itibaren Türkiye bir göç politikası yarattı. O tarihten itibaren yalnızca sınırlarımızın dışında 1 milyon 720 bin kişinin bulunduğunu kampı koordine ediyoruz. Türkiye’nin içerisindeki kampların oluşumu, onların Türkiye’ye girişi, onların biyometrik kayıtları ve güncellemeleri, aşıları dahi olmak üzere, nerede yerleşim oldukları dahil olmak üzere Türkiye bir politika çerçevesi içerisinde bunu geliştirdi” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’DA TOPLAM 500 BİN KAYITLI SURİYELİ VAR”

İstanbul’da 1 buçuk milyon Suriye vatandaşının yaşadığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığına değinen Soylu, “İstanbul’da toplam 500 bin kayıtlı Suriyeli var. Bunların içerisinde öğrenciler var, yabancı firmalarda çalışan var. İkametli olarak gelen de var. Çok az miktarda uluslararası koruma statüsünde gelenler de var” diyerek konuştu.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN 11’İ BEKLE TWEETİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına cevap veren Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, “Ben Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak yalnız başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle! Seni İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Orada bekle” şeklinde konuştu.

“BAKANLIĞA VATANDAŞLARIMIZ GELMESİN”

Özdağ tweetinde “Saat 11.00’de İçişleri Bakanlığı’na yalnız başıma gideceğim. Bu süreci sosyal medya hesaplarımdan canlı olarak izleyebilirsiniz… Partililerimiz ve vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığı önüne gelmemelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.