adplus-dvertising

Ümit Özdağ, MOSSAD iddialarına cevap verdi!

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, göçmen karşıtı söylemleriyle öne çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ASAM başkanı olduğu dönemdeki tartışılan İsrail ziyaretini yazdı.
Takip et
Ümit Özdağ, MOSSAD iddialarına cevap verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, göçmenlerle alakalı açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. Özdağ, kin ve nefret tohumları ekme suçlamasıyla karşı karşıya.

Sığınmacı karşıtı “Sessiz İstila” filmini fonladığını belirten Özdağ, münakaşaların odağında.

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, bugünkü yazısında Özdağ’a yöneltilen suçlamalara yer verdi.

Orakoğlu, yazısında Özdağ için “MİT görevlisinin Libya’da şehit edilmesini gayri kanuni olarak deşifre eden Ümit Özdağ’ın bu sefer de kirli operasyonlar ile Batı ekseninin Türkiye’yi karıştırmak için kullandığı fonlanmış medya ve vakıflara para tedarik işlemlerini yönettiği ileri sürülüyor.” ifadelerini kullandı.

“Mescid-i Aksa’ya gittim, dua da ettim. Ama MOSSAD’a gidip MOSSAD ile görüşmedim. MOSSAD’cılarla görüşmüş olabilir miyim? Tabii görüşmüş olabilirim”
1999 senesinde Stratejik Araştırma Kuruluşu ASAM’ı kuran ve başkanı olduğu dönemde Özdağ’ın İsrail gezisini gündeme getiren Orakoğlu, yazısını bu şekilde tamamlıyor:

“Bu ifadeler 15 Aralık 2020 tarihinde Haber Global’de Julide Ateş’in konuğu olduğu programda Ümit Özdağ’a ait. Devamında; “Şuanda bakın ben bir stratejik araştırma kuruluşunun başkanı olarak Rus istihbaratıyla da, Rus Genelkurmayı’yla da, Rus akademik çevreleri ile de, İran’la da, İran askeri istihbaratıyla da, Çinlilerle de, Amerikalılarla da, İsraillilerle de, Mısırlılarla da, tamamıyla görüştüm. Bunu görüştüğünüz zaman askerin asker olduğunu anlarsınız da istihbaratçının istihbaratçı olduğunu her zaman bilmezsiniz, tahmin edersiniz ara sıra ve evet İsrail’e gittiğimiz zaman, hiçbirine yalnız başıma gitmedim, hep kadro olarak gittik. Belirli bir düşünce kuruluşu görüşmesi çevresinde yani… Giderken yanımda Türkiye’nin eski hava kuvvetleri komutanı, kuvvet komutanları vardı, eski helikopter filoları komutanı vardı. Eski MGK genel sekreteri vardı. Yani yalnız başıma gidip turistik tatil yapmadım. Mescid-i Aksa’ya gittim, dua da ettim. Ama MOSSAD’a gidip MOSSAD ile görüşmedim. MOSSAD’cılarla görüşmüş olabilir miyim? Tabii görüşmüş olabilirim, toplantılara geliyorlar ve mesela askeri istihbaratın, İsrail askeri istihbaratının şefi tuğgeneral geldi bir brifing verdi. Brifingi dinledik, ama yanımda da Türk Dışişleri Bakanlığı›nın temsilcisi oturuyordu. Özetle Ümit Özdağ’ın yaptığı her şeyden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bilgisi vardır.’’

“Soylu ne diyor: İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir”
Doğru mu belirtiyor hangi tarih, hangi komutanlar. Böylesine mühim konularda adsız, tarihsiz konuşmalar buz üstüne yazı yazmaya benzer. Ümit Özdağ; hatırlarsanız seneler önce beraber bir TV programına katılmıştık. Ben size ‘Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ diyerek sormuştum Siz hiç yanıt vermeden yayını terk etmiştiniz. Neyi kastettiğimi anlamıştınız. O gün bu gün bu problemin yanıtını vermemiştiniz. Ama artık yanıt vermenize gerek kalmadı. İçişleri Bakanı Soylu ne diyor “İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir’’ Başka söze ne hacet!”

Özdağ1997-1998 yıllarında ABD’de Baltimore’da Towson Üniversitesi’nde küreselleşme, Avrasya’da etnik problemler konularında incelemeler yapmış ve aynı konularda ders vermiştir. 1999 senesinde Avrasya Stratejik Incelemeler Merkezini (ASAM) kurdu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.