adplus-dvertising

Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunuldu!

Son dakika! İçişleri Bakanlığı, sığınmacılara yönelik açıklamaları sebebiyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, “Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır.” değerlendirmesine yer verildi.
Takip et
Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunuldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığı, son dönemlerde sığınmacılar hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Duyuru dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosuna ulaştı.

“TOPLUMSAL BARIŞ VE HUZUR HEDEF ALINIYOR”

Özdağ’ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer alan dilekçelerde, sığınmacılar üstünden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı söylendi.

“AÇIKLAMALARI HALKI YABANCILARA KARŞI TAHRİKE YÖNLENDİRİYOR”

Ümit Özdağ’ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı savunulan dilekçelerde, “Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır.” değerlendirmesine yer verildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen belirlenecek suçlardan dava açılması talebinde bulunuldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.