adplus-dvertising

Ümit Özdağ duyurdu! “15 bin sığınmacının vatandaşlık işlemi iptal edildi”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, mültecilerle alakalı değerlendirmeleri ardından kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan Göç İdaresi Başkanlığı’nın, 15 bin sığınmacının vatandaşlık işlemini iptal ettiğine ilişkin haberi Twitter hesabından paylaştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yüklenen Özdağ, “Gerçek muhalefet nasıl yapılırmış konulu ders Zafer Partisi tarafından verilir” ifadesini kullandı.
Takip et
Ümit Özdağ duyurdu! “15 bin sığınmacının vatandaşlık işlemi iptal edildi”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mültecilerle alakalı gelişmeler Türkiye gündeminde düşmüyor. Bugün dikkat çeken bir gelişme meydana gelirken, başta Suriyeliler olmak üzere istisnai vatandaşlık işlemleri devam eden binlerce kişiye sabah saatlerinden itibaren ‘işleminiz iptal edildi’ mesajı gönderildi. Sadece Gaziantep’ten 1.400 mülteciye bu uyarı gönderilirken İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Adana ve Mersin ile beraber bu sayının 15 bini aştığı öğrenildi.

BÜTÜN MÜRACAATLAR YENİDEN DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULDU

Türkiye gazetesinden Yılmaz Bilgen’e meydana gelen gelişmenin ayrıntılarını anlatan Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdür Vekili Dr. Gökçe Ok, bütün müracaatları tekrardan değerlendirmeye tabi tutmak üzere bu şekilde bir uygulamaya gittiklerini belirtti.

“BU UYGULAMAYI İNSANLARIMIZIN HUZURU ISMINE YAPIYORUZ”

Gökçe Ok, daha önce vatandaşlık alan ve ardından bir takım tahrik olayları ile toplumsal güvenliği tehdit eden ya da terör örgütlerine destek verdiği belirlenen şahısların da aynı kapsam dâhilinde tetkike tabi tutulacağı bilgisini paylaştı. Kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini belirten Ok “Bu uygulamayı insanlarımızın huzuru ismine yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ GELİŞMEYİ TWITTER HESABINDAN DUYURDU

15 binden fazla sığınmacının vatandaşlığının iptal edilmesine ilişkin gelişme gündeme bomba gibi düşerken, son zamanda mültecilerle alakalı yaptığı açıklamalar ve İçişleri Bakanlığı çıkarmasıyla gündem oluşturan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan Göç İdaresi Başkanlığı’nın bu girişimine ilişkin haberi Twitter hesabından alıntıladı.

Ümit Özdağ duyurdu! “15 bin sığınmacının vatandaşlık işlemi iptal edildi”

“MUHALEFET NASIL YAPILIRMIŞ KONULU DERS PARTİMİZ TARAFINDAN VERİLİR”

Özdağ, haber üstünden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’e de yüklenmeyi ihmal etmedi. “Göç İdaresi 15.000 sığınmacıya verilen vatandaşlığı iptal etmiş. Vatandaşlık alanlara ne yapacaksınız diyenlere duyurulur” ifadesini kullanan Özdağ, paylaşımına “Öte Yandan sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener’e GERÇEK muhalefet nasıl yapılırmış konulu ders Zafer Partisi tarafından verilir” sözleriyle devam etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.