adplus-dvertising

Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli’ye cevap verdi! “Meşrebi bulanık”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı polemik sonrası bazı kesimlerden destek, bazı kesimlerden tepki alan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, kendisine sert sözlerle yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cevap verdi. MHP liderinin, “Meşrebi bulanık” sözlerine yanıt veren Özdağ, Bahçeli’nin, kendisi hakkında bu şekilde bir ifade kullanmayacağını ifade Özdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Takip et
Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli’ye cevap verdi! “Meşrebi bulanık”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mülteci konusundaki sert çıkışlarıyla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında, katıldığı bir televizyon programında sert ifadeler kullanmış, “Adam yerine, insan yerine koymam.” diye yüklenmişti. Bunun üstüne Özdağ da dün (cuma) İçişleri Bakanlığı önüne gitmek istemiş fakat polis engeliyle karşılaşmıştı.

Türkiye’nin gündemine oturan olay sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bir açıklama yapmış ve Ümit Özdağ hakkında dikkat çeken ifadeler kullanmış, “meşrebi bulanık” sözlerini sarf etmişti. Bahçeli’nin açıklamalarına, katıldığı bir televizyon programında cevap veren Özdağ, çarpıcı ifadeler kullandı.

“BENİM MEŞREBİM AÇIK”

MHP liderinin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap veren Özdağ, “Meşrebi bulanık demez benle alakalı. Dememesi lazım. Çünkü ben Ümit Özdağ, Sayın Bahçeli’nin adaylık konuşmasını yazan kişiyim. Babam rahmetli olmadan ağır beyin kanaması sebebiyle yoğun bakımda yatarken ziyaret etmesine izin verilen iki kişi var. Biri benim diğeri Bahçeli. Meşrebim çok açıktır. Sayın Bahçeli meşrebi bulanık kişiyi 2 dönem vekil yapmaz.” şeklinde konuştu.

Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli’ye cevap verdi! “Meşrebi bulanık”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Soylu-Özdağ gerilimine ilişkin konuşan Devlet Bahçeli, yaşananlar sonrası yaptığı açıklamada özetle şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye’miz amacı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay biçiminde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.