adplus-dvertising

Ümit Nazlı Boyner’den Yeni Sigara Yasağına Eleştiri: Kime Ne

İş insanı Ümit Nazlı Boyner, araçlarda içilen sigara için kesilen cezaları eleştirdi. Boyner, "Özel araba eşittir özel alan. Kime ne?" dedi.
Takip et
Ümit Nazlı Boyner’den Yeni Sigara Yasağına Eleştiri: Kime Ne
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sigara yasağının genişletileceğini söyleyerek özel araçlarda sigara içilmeyeceğini duyurmasının sonrasında trafik birimleri harekete geçti. İlk cezalar dün itibariyle yazılmaya başladı ve en fazla ceza Kocaeli’de verildi. Kocaeli’de aracında sigara içtiği için 239 sürücüye 36 bin 567 TL ceza kesildi. Meydana gelen gelişmeye birçok sürücü tepki gösterdi. Çok sayıda sigara kullanıcısının tepki gösterdiği karar, Boyner Holding A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Ümit Nazlı Boyner tarafından da eleştirildi.

Ümit Nazlı Boyner’den Yeni Sigara Yasağına Eleştiri: Kime Ne

İş kadını Ümit Nazlı Boyner, Twitter üstünden paylaştığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

“ÖZEL ARABA EŞİTTİR ÖZEL ALAN”

“Sigara çok zararlı, ölümcül bir şey de özel arabada içene ceza ne demek? Daha nereye varacak bu iş? Özel araba eşittir özel alan. Kime ne? Sigaranın zararları ile ilgili toplumu eğitmeyi anlarım. Cezayı anlamadım, çözüm olduğunu da düşünmüyorum.”

Sonrasında bir açıklama daha paylaşan Boyner, “Soranlar oldu: Ben sigara kullanmıyorum, hatta içen arkadaşlara da bıraksınlar diye yalvarıyorum ama konu kişisel değil, özel alan tanımı ve cezanın bilinçlenme adına etkinliği!” sözlerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.