adplus-dvertising

Umar Kremlev yeniden IBA Başkanı seçildi

Uluslararası Boks Birliği (IBA) Olağanüstü Kongresi’nin ikinci gününde başkanlık seçimi işlemi gerçekleştirildi. Oylama yapılmayan seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Rus Umar Kremlev, tekrardan başkanlığa getirildi.
Takip et
Umar Kremlev yeniden IBA Başkanı seçildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

IBA Başkanı Umar Kremlev’in başkanlık seçiminde oylama yapılması yönündeki önerisi, tüzükteki maddeye uyulması yönünde yapılan itirazdan dolayı reddedildi. IBA tüzüğünde yer verilen 28.4’üncü maddeye göre, kurulda bir pozisyon için tek aday olması halinde, aday oy birliğiyle seçilmiş sayıldı.

Boks Bağımsız Dürüstlük Birimine (BIIU) bağlı Geçici Aday Birimi, cuma günü bir açıklama yaparak, öbür aday Hollandalı Boris van der Vorst’ün adaylık sürecinde uygunsuzluklar belirlendiğini ve olağanüstü genel kurulda yarışamayacağını bildirmişti. Boris van der Vorst’un kararı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) taşıması sebebiyle dün yapılması gereken başkanlık seçimi bir gün ertelenmişti.

Umar Kremlev yeniden IBA Başkanı seçildi

Kongrenin ikinci gününde öte yandan, yönetim kurulu bağımsız direktörlerinin seçimi de yapıldı.

Kurul, başkan dahil 18 direktör, 5 konfederasyon başkanı, 2 sporcu komitesi temsilcisi ve 10 bağımsız direktörden oluşmakta olup, kongrede aşağıdaki bağımsız direktörler seçildi:

Elise Seignolle (ABD)
İnci Dlamini (Eswatini)
Belhaj Abdeljaouad (Fas)
Kristy Harris (Avustralya)
Zsuzsanna Toth (Macaristan)
Marta Forcen Celaya (İspanya)
Volodymyr Prodyvus (Ukrayna)
Yusuf El Kazım (Katar)
Jinquiang Zhou (CHN)
Dian Gomez (Sri Lanka)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.