Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul Başladı

Türk ve dünya çağdaş sanatından örnekleri bir araya getiren Contemporary İstanbul 14. kez sanat severlerle buluşuyor. Hangi tarihler arasında sorusunun cevabı haberimizde.

Fuarda 22 ülkeden 75 çağdaş sanat galerisi, 510 sanatçı ve 1400’ün üzerinde eser yer alıyor. Fuar 12-15 Eylül 2019 Tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında İstanbul Kongre Merkezinde sanat severleri bekliyor.

Eylül ayı ile birlikte İstanbul sanat hayatı hareketlendi. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı bu sene 14. kez kapılarını açtı.

Contemporary İstanbul’a bu yıl da yerli ve yabancı birçok sanatçı ve galeri katılıyor. Direktörlüğünü bu yıl Fransız sanat araştırmacısı  Anissa Touati nin üstlendiği fuarda 1400’de fazla eser sergileniyor.

14 yıldır artan ilgiyle devam eden fuarın kapısında uzun kuyruklar oluşıuyor. Fuar olmanın ötesinde müze işlevi de görüyor. Fuar ülkemizde sanat pazarının gelişmesinde, nitelikli sanat üretiminin artması ve Türk çağdaş sanatının daha fazla takip edilmesini hedefliyor.

Fuar Koordinatörü Melih İsmail İnan’ın yaptığı açıklamaya göre geçen sene 75 bin ziyaretçinin olduğunu, bu yıl ise bunun çok üzerinde bir sayı beklediklerini söyledi. Bu yıl 24 yeni galeri eklendiğini, “Galeri Destek Programı” adındaki program ile sanata ilgisi olan kurumlar, firmalar kendi bulundukları ülkelerdeki galerilere destek olarak onların fuara katılmasını sağladıklarını açıkladı.

Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul Başladı Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul Başladı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı